Rozľahlé turecké pláže

Jadrom tureckého turistického ruchu sú Turecká a Egejská riviéra, ale aj zvyšok z celkových ôsmich tisícok kilometrov tunajšieho pobrežia môže ponúknuť naozaj jedinečné pláže. Väčšinou sú veľmi rozľahlé, pokryté pieskom a majú pozvoľný vstup do mora. Niekedy sú navyše chránené skalami.

turecko-plaze-Slavna-Kleopatrina-plaz-v-Turecku.jpg

K najslávnejším plážam na Tureckej riviére rozhodne patrí mestská Kleopatrina pláž v Alanyi s mimoriadne jemným pieskom. Na východnom okraji mesta Antalya nájdete nádhernú pláž Lara s tmavo sfarbeným pieskom a kamienkami.

Fantastická modrá lagúna

Aj v Turecku nájdete jednu z najkrajších pláží na svete. Ide o modrú lagúnu Ölüdeniz na Egejskej riviére, ktorá právom patrí do rebríčka top pláží planéty. Je umiestnená do prekrásnej prírody, voda je priezračná a hladina úplne pokojná. Určite sa oplatí ju navštíviť.

Ulas

Piesočnatá pláž na juhozápade Turecka, 8 kilometrov juhovýchodným smerom od mesta Alanya. Na dĺžku meria asi 150 metrov. Vďaka veľmi miernemu vstupu do mora a dobrej kvalite vody sem chodí pomerne vysoký počet návštevníkov.

Kadriye

Veľká, 500 metrov dlhá piesočnatá pláž prírodného typu v juhozápadnej časti Turecka leží necelých 5 kilometrov od centra mesta Belek. Môže sa pochváliť výbornou kvalitou vody a miernym vstupom do mora, čo je veľkou prednosťou nielen pre rodiny s deťmi. Pobrežie je bez problémov dostupné.

Side

Pláže v Side ponúkajú príjemnú kombináciu piesku a kamienkov. Určite navštívte západnú pláž, unikátnu svojou dĺžkou aj čistotou. Krištáľové more je v týchto miestach pomerne plytké. Ak preferujete súkromie, mohla by sa vám páčiť východná pláž. Nie je síce tak komfortná ako tá západná, leží však v blízkosti zachovalých antických zrúcanín.