Nezvyčajná príroda okolo Lago di Garda

Vínna réva, cyprusy, olivovníky, citrusovníky ...príroda Gardského aezera zodpovedá jeho špecifickému podnebiu, ktoré ovplyvňuje teplý vzduch z Pádskej nížiny. Prvou hrádzou, ktorá zabraňuje jeho prúdeniu ďalej na sever, je až horská hradba nad Riva del Garda. Môžete sa tu preto stretnúť s nezvyčajnými kontrastmi v podobe exotických paliem a opaľujúcich sa dovolenkárov dole pri pobreží a zároveň zasnežených vrcholkov skupiny Adamello, ale aj masívu Monte Baldo.

Flóra a fauna Gardského jazera

Pre prudké svahy nad severnou polovicou jazera sú typické súvislé lesnaté, po celý rok zelené porasty s dominujúcim výskytom borovíc a nízkych kríkov, objavujú sa aj borievky, vavríny a duby. S postupujúcou nadmorskou výškou stúpa zastúpenie ihličnanov, približne od 2 tisíc metrov sa dá stretnúť už len s kosodrevinou a ďalšími odolnými druhmi.

Okolo južnej polovice Lago di Garda už jednoznačne dominuje subtropická vegetácia, nechýbajú ovocné sady a obilné políčka. Vinohradom sa darí najmä na juhovýchode oblasti (provincia Verona).

Vzhľadom na husté osídlenie celého regiónu sa nedá počítať s pozorovaním nejakého väčšieho množstvaživočíšnych druhov. Na takéto účely je ideálna obrovská zoologická záhradaParco Natura Viva. Druhou možnosťou je vystúpiť vysoko do hôr, kde môžete natrafiť na rozmanité divoké druhy ako líška, jeleň, vretenica či orol.

Rybolov na Lago di Garda

V Gardskom jazere žije vyše 3 desiatok rybích druhov ako napr. kapre, liene, miene, ostrieže, pstruhy alebo úhory. Rieka Sarco je navyše skvelá na muškárenie a na bohaté úlovky je možné natrafiť aj pri pokojom oplývajúcom, neveľmi vzdialenom jazere Lago di Ledro. Milovníci rybolovu sa teda majú na čo tešiť.

Na získanie rybárskej licencie budete potrebovať:

  • Doklad totožnosti (pas, občiansky preukaz),
  • fotografiu,
  • licenčnú známku,
  • zaplatenie poplatku.

Bližšie informácie získate na miestnom rybárskom zväze (Centro Commerciale 2000, Riva del Garda, via S. Nazzaro 2/D. telefón 0464 570608).