Aktívna a zábavná dovolenka pri Lago di Garda

Veľkou výhodou Lago di Garda v porovnaní s množstvom talianskych rekreačných regiónov je, že patrí k tým najlepšie vybaveným z hľadiska športových, zábavných aj nákupných možností. Určite si z nich vyberiete aj vy.

Šport a pohyb

Gardské jezero rovná sa vodné športy. Rozmanité, avšak pravidelné vetry tu dennodenne využívajú predovšetkým milovníci windsurfingu, za ktorého centrum sa považuje mestečkoTorbole na severnom pobreží. Na svoje si však prídu aj priaznivci kitesurfingu, jazdy na vodných lyžiach, výletov na vodných bicykloch či pádlovania v kajaku. Veľmi atraktívne sú aj výlety loďou naprieč jazerom.

Lago-di-Garda-Sever-Gardskeho-jazera-je-ako-stvoreny-na-sportove-aktivity.jpg

V tesnej aj väčšej vzdialenosti od Lago di Garda je však možné vykonávať množstvo ďalších športových aktivít:

  • Cestnú cyklistiku, lebo jazda pozdĺž jazera nemá prevýšenie a naopak prekypuje úžasnými výhľadmi.
  • Horskú cyklistiku, lebo prudké úbočia tunajších hôr sú hotovým rajom pre pravoverných mountain bikerov.
  • Horskú turistiku, lebo panoramatická lanovka z Malcesine na Monte Baldo dopraví do vyšších polôh aj menej trénovaných jedincov.
  • Paragliding, pretože prevýšenia sú tu naozaj nevídané a v priebehu pár sekúnd sa ocitnete vysoko nad krajinou.
  • Horolezectvo, pretože skaly pri obci Arco a v ďalších lokalitách si doslova žiadajú, aby ste ich zdolali.

Golf pri Lago di Garda

Na milovníkov golfu čaká množstvo špičkových rezortov ako Gardagolf Country Club pri Monigo del Garda, Arzaga Golf Club pri Padenghe sul Garda či Bogliaco pri Toscolane.

Zábavné parky

V okolí Gardského jazera vyrástlo v poslednom období viacero veľkých zábavných parkov.
  • Tematický park Caneva World zahŕňa akvapark Aquaparadise, filmový Movieland, model stredovekého hradu a restaurant Rock Star.
  • Vodný svet Gardacqua je veľkoryso koncipovaný areál, ktorému dominuje plavecký bazén pod obrovskou presklenou kopulou.
  • Zábavný park Gardaland ponúka veľký lunapark, morské akvárium, niekoľko reštaurácií a pestrý program ako hudobné show a nočné party.
  • Akvapark Ninfee del Garda je menší, pokojný a plný atrakcií ideálnych pre rodiny s malými deťmi.
  • Zoologická záhrada Parco Natura Viva so safari, Dinoparkom a tropickým skleníkom je lákadlom pre všetkých, ktorí majú radi exotickú prírodu z celého sveta.
Lago-di-Garda-Jachtovy-pristav-v-Toscolane.jpg

Ďalšie turistické lákadlá v blízkosti Lago di Garda

Nad brehmi jazera sa vypínajústredoveké hrady (napr. v Malcesine a v Lazise). Za zmienku stojí mondénne letovisko Riva del Garda na severe jazera sa starobylým centrom a jachtovým prístavom. Len kúsok odtiaľ hučia jedinečné podzemné vodopády vo Varone. Na juhu naopak možete navštíviť honosné Sirminone s cenenou rímskou vilou a kúpeľmi. Najväčším ostrovom na jazere je Isola del Garda s novogotickou vilou.

Nákupy počas dovolenky na Lago di Garda

Všetky letoviská a mestečká v okolí Gardského jazera sú plné obchodíkov so suvenírmi, minimarketov s potravinami aj väčších obchodov. V Riva del Garda, Sirmione, Desenzano del Garda, Salo či Peschiera del Garda nechýbajú veľké supermarkety so širokou ponukou rozmanitého tovaru. Obrovské nákupné galérie nájdete vo Verone (Affi 1, Verona Uno, Le Corti Venete, Verona Est) i Brescii (SuperRossetto, Triangolo).

Nočný život pri Gardskom jazere

Hoci Lago di Garda nie je destináciou typickou bohatým nočným životom, nájdete tu veľa miest, kde sa vo večerných a neskorších hodinách dobre pobavíte v rodinnom kruhu či so svojimi priateľmi. V Garde to je napr. štýlová reštaurácia Osteria Can e Gato, v Torbole Wind's Bar a v Limone Sul Garda vyhliadkový restaurant Il Chiosco.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám