Letecká preprava batožiny

Všetko, čo potrebujete vedieť pred nástupom do lietadla

  1. Fischer.sk
  2. Služby
  3. Pred odjazdom
  4. Letecká preprava batožiny

Informácie a praktické rady

  • Batožinu zreteľne označte svojím menom, telefónnym číslom a adresou.
  • Nezabudnite si na palubu lietadla vziať doklady, cennosti, osobné veci a lieky.
  • Všetku batožinu starostlivo uzamknite. Odporúčame vám zabaliť ich do fólie alebo ochranného obalu, aby ste predišli ich poškodeniu.
  • Odstrihnite visačky a štítky z predchádzajúcich ciest, aby ste zabránili nesprávnemu doručeniu batožiny.

Pokyny k odletu

Všetky informácie o odbavení batožiny nájdete v pokynoch na odlet, ktoré sa zvyčajne zasielajú elektronicky 5-7 dní pred začiatkom zájazdu na e-mail zákazníka. V pokynoch nájdete aj ďalšie informácie, ako je čas odchodu, číslo poistenia, potvrdenie o ubytovaní a ďalšie.

Odbavená batožina

Odbavená alebo zapísaná batožina sa prepravuje v batožinovom priestore. Ako zapísanú batožinu použite dobre uzavretý kufor alebo inú cestovnú batožinu, ktorú si neberiete na palubu lietadla. Maximálna hmotnosť batožiny v lietadle Smartwings je 23 kg na osobu, pokiaľ nie je v cestovných dokladoch uvedené inak. Hmotnostné a rozmerové limity sa u iných leteckých spoločností líšia, preto vám odporúčame, aby ste si tieto informácie pred cestou overili.
Hmotnosť batožiny sa v rámci zájazdu alebo rodiny nemôže sčítať. Každý cestujúci má nárok na 1 kus zapísanej batožiny. Nadváhu batožiny je možné objednať priamo pri kúpe zájazdu, ak si ju chcete zakúpiť neskôr, kontaktujte nás.
 
Kontaktujte nás, prosím, aj v prípade, že si na dovolenku plánujete vziať napríklad surfovacie dosky, bicykel alebo potápačské a golfové vybavenie. Túto skutočnosť musíte oznámiť našej cestovnej kancelárii v dostatočnom predstihu, kedy naši poverení pracovníci preveria kapacitu leteckej spoločnosti a výšku príplatku.

Príručná batožina

Príručná batožina znamená nezapísanú batožinu, ktorú máte pri sebe na palube. Do lietadla si môžete vziať len jeden kus batožiny na osobu.


Pokiaľ ide o rozmery príručnej batožiny, odporúčaná maximálna dĺžka je 56 cm, šírka 45 cm a hĺbka 25 cm. Batožina do hmotnosti 8 kg je bezplatná, nad tento limit je spoplatnená.


Príručná batožina podlieha aj röntgenovej kontrole. Bezpečnostná služba na letisku netoleruje žiadne nebezpečné kovové alebo ostré predmety. Určite si so sebou neberte nožnice, pilníky, otvárače na fľaše ani iné nebezpečné predmety. Dôležité informácie týkajúce sa bezpečnostnej kontroly nájdete tu: Bratislava, Košice.


Nezabudnite, že príručná batožina musí byť umiestnená pod sedadlom pred vami alebo v hornom koši.


Náš tip: Hľadáte ďalšie informácie o nadváhe batožiny, odbavení alebo preprave športového vybavenia? Potom si prečítajte často kladené otázky.