1. Fischer.sk
 2. Taliansko
 3. Aktivity a zábava

Zábava, šport a nakupovanie po taliansky

Taliansko-Hra-petangue-na-talianskej-plazi.jpg

Na Apeninskom polostrove ani na Sardínii sa rozhodne nebudete nudiť. Šport, zábavné podniky, skvelé jedlo v reštauráciách a obchody naplnené tovarom na každom rohu tvoria kolorit typický pre každú dovolenku v Taliansku.

Šport a pohyb

Taliani milujú šport, preto tu nájdete veľa športovísk a príležitostí na pohyb. Nikde nesmú chýbať tenisové a volejbalové kurty, futbalové ihrisko a väčšinou ani basketbalové koše. Veľmi populárna je cyklistika, samozrejmosťou sú golfové rezorty v turistických oblastiach.

Mnoho oblastí v Kalábrii, Sicílii a Sardínii sa môže pýšiť vynikajúcimi podmienkami na prevádzku vodných športov. Na svoje si tu prídu milovníci potápania, šnorchlovania, plachtenia alebo jazdy na morskom kajaku.

Talianske aktivity pre každého

K dispozícii sú tiež multifunkčné haly, požičovne športového náradia vrátane inline korčúľ a ihriska na minigolf. So svojimi deťmi môžete vyraziť do niektorého z akvaparkov, napríklad v Kalábrii sa jeden z najväčších rozkladá pri letovisku Zambrone, na Sardínii je známy vodný svet BluFan.

Nakupovanie a míňanie

Na miestnych trhoch nakúpite lacno, nájdete na nich čerstvé ovocie, suveníry, ale i textilné výrobky, naopak sa neodporúča nákup spotrebnej elektroniky. Delegát CK FISCHER vám rád poradí, kam ísť na trhy.

Bez obáv môžete nakupovať v malých obchodíkoch, špecializovaných obchodoch i veľkých supermarketoch, avšak nikdy nezabudnite na účet. Otváracie hodiny v Taliansku sú po celý týždeň okrem nedele od 8:00 do 20:00 hod. Zatvorené je počas siesty medzi 13:00 a 16:00 hod.

Grappa, víno, keramika a ďalšie suveníry

Čo priviesť sebe a blízkym na pamiatku z Talianska? Určite nešliapnete vedľa, ak kúpite miestne šperky, bižutériu, keramiku alebo sošky z mramoru. Typické sú aj likérové poháre a kávovary. Užitočným darčekom sú typické talianske jedlá ako olivový olej, toskánske víno, sušené rajčiny, cestoviny alebo korenie. K špecialitám patrí citrónový likér lemoncino, kalábrijská ligurzia zo sladkého drievka či pálená grappa.

Najedzte sa v Taliansku

Taliani milujú jedlo (viac o typickej talianskej strave sa dozviete v sekcii Gastronómia), preto všade nájdete dostatok reštaurácií s tradičnými jedlami, reštauráciami s medzinárodnou kuchyňou, pizzerie, cukrárne a kaviarne. Vyberie si naozaj každý.

Prepitné sa zvyčajne necháva vo výške 10 až 15 % z ceny v reštauráciách, taxikárom sa dáva podľa kvality služby a malá čiastka sa necháva i chyžným. Minimálna výška prepitného by mala byť vyššia ako 50 centov.

Zábava a nočný život

Taliansko-Prajeme-dobru-chut-v-Taliansku.jpg

Pre celé Taliansko je typický pestrý nočný život. V prevádzke je celý rad reštaurácií, kaviarní, barov a nočných klubov a diskoték. Diskotéky pre svojich hostí usporadúva i väčšina hotelových komplexov.

Talianske štátne sviatky

 • 1. január – Nový rok
 • 6. január – Traja králi
 • Marec, apríl – Veľká noc
 • 25. apríl - Deň oslobodenia
 • 1. máj – Sviatok práce
 • 2. jún – Vznik Talianskej republiky
 • 15. august – Nanebovstúpenie
 • 1. november – Sviatok všetkých svätých
 • 8. december – Nepoškvrnené počatie
 • 25. a 26. december – Vianoce

 • Späť na prehľad informácií o Taliansku a ponuku zájazdov.