Last minute Taliansko

Objavte to najlepšie z Talianska s last minute zľavou 

 1. Fischer.sk
 2. Last minute
 3. Last minute Taliansko
Taliansko je destinácia, ktorú netreba predstavovať. Milujeme jeho atmosféru, zbožňujeme jeho kuchyňu a nevieme sa vynadívať na jeho renesančné skvosty. Je to krajina, kde sa zrodila pizza, tiramisu, svetové umelecké, vedecké a literárne diela. Od zasnežených alpských štítov na severe až po slnečné pláže na juhu je Taliansko plné historických pamiatok, nádherných prírodných scenérií, viníc a malebných dediniek. Vyberte si výhodnú last minute dovolenku v Taliansku a spoznajte obľúbenú Sardíniu alebo Kalábriu, pozrite si kolísku západnej civilizácie Rím alebo sa nechajte ukolísať vlnami najväčšieho talianskeho jazera Lago di Garda. Bude to dokonalé ako talianske gelato! 

Prečo na last minute do Talianska

Veľký výber dovolenkových lokalít 
Taliansko má nádherné plážové lokality, ale i mestá a dedinky, jazerá, pohoria a ostrovy
Blízko a pritom krásne 
Z Bratislavy ste v jednej z top dovolenkových destinácií Európy už za dve hodiny 
S last minute ste flexibilní 
O čo menej turistov a plánovania, o to viac spontánneho dobrodružstva! 

Výhody last minute dovolenky v Taliansku 

Last minute dovolenka v Taliansku osloví milovníkov romantiky, histórie, ale aj páry či rodiny s deťmi. Hlavnou výhodou last minute dovolenky sú nižšie ceny, s ktorými ušetríte aj desiatky percent. Last minute, to je aj menej turistov, nepreplnené pláže, kratšie rady na atrakcie a viac času na spoznávanie pamiatok vo väčšom súkromí.

Navyše, ak si rezervujete last minute v septembri či októbri, vyhnete sa horúčavám a môžete si naplánovať rozmanité výlety, ktoré by vás v lete vyčerpali. Výhodou je aj menšia pravdepodobnosť storna - riziko nepredvídateľných udalostí je nižšie ako pri plánovaní dva či tri mesiace vopred. 

Taliansko-pobrezie.jpg   Taliansko-Cagliari.jpg

Taliansko s all inclusive 

V cene all inclusive balíčka sú zahrnuté ubytovanie, transport z letiska, strava, alko a nealko nápoje plus športové a zábavné aktivity v areáli hotela. Deti sa môžu zabaviť v hotelovom miniklube, na ihrisku či v detskom bazéne. Na vás vo voľnom čase čakajú rôzne aktivity a zábava: tenisové kurty, fitness centrum, stolný tenis, petanque, strečing a ďalšie športové aktivity - a to všetko zdarma. Vy sa už nemusíte o nič starať a zdržovať sa s ďalšími výdavkami - last minute dovolenka vás odbremení od všetkých starostí

Taliansko letecky - pohodlne a rýchlo  

Taliansko, najmä jeho severná časť, je zo Slovenska dobre dostupné aj autom či autobusovou dopravou. Last minute Taliansko letecky je však najpohodlnejším spôsobom, ako si vychutnať pobytový či poznávací zájazd. V našej ponuke nájdete last minute dovolenku s odletom z Bratislavy, ktorá vás prenesie na taliansku pôdu už za dve hodiny. Pozrite si aj dovolenku v Taliansku s odletom z českých miest Praha, Brno, Ostrava a Pardubice. 

Tipy a odporúčania na last minute dovolenku v Taliansku 

Pri plánovaní vašej dovolenky v Taliansku sa odporúčame zamerať na hotely v kategórii štyri * a vyššie, keďže hotelové štandardy môžu byť trochu odlišné, než ste možno zvyknutí. Charakteristickým rysom talianskeho ubytovania sú skôr menšie hotely, často navrhnuté v štýle malebných domov, čo znamená, že obrovské hotelové rezorty tu nie sú tak bežné. Vďaka tomu si však vychutnáte intímnejšiu a autentickejšiu atmosféru. 

Rodinám s deťmi odporúčame vybrať si jeden z hotelov s naším Funtázia klubom.  S našimi animátormi sa vaše ratolesti vo veku od 4 do 15 rokov stanú súčasťou rozprávkového príbehu. Užijú si hotel priamo na pláži, šmykľavky, neobmedzenú zmrzlinu a hlavne more zábavy. 

Vyberajte z týchto last minute hotelov

Načítám...

Kam ísť a čo ochutnať počas last minute dovolenky v Taliansku? 

Top 5 lokalít: 

 • Rím: Pozrite si ikonické pamiatky ako Koloseum, Forum Romanum, Fontána di Trevi či Námestie sv. Petra v samostatnom štáte Vatikán.  
 • Sardínia: Je ideálnym únikom pre tých, ktorí hľadajú relax na pláži a prírodné krásy. Pláže svojím bielym, jemným pieskom a priezračným morom pripomínajú Karibik. 
 • Sicília: Najväčší ostrov v Stredozemnom mori ponúka antické ruiny, drsnú vulkanickú krajinu a bohaté kultúrne dedičstvo ovplyvnené rôznymi civilizáciami. 
 • Kalábria: Tento menej známy región na špičke talianskej čižmy je kombináciou nádherných pobreží, starobylých dediniek a vynikajúcej kuchyne.  
 • Neapol: Mesto plné života, kde sa zrodila pizza, osloví autentickou talianskou atmosférou, historickými pamiatkami a blízkosťou k Pompejám a sopke Vezuv. 

Gastronomické tipy: 

 • Miestne delikatesy: V každom regióne nájdete niečo unikátne, od sicílskych cannoli po šťavnaté toskánske Fiorentina steaky. Hriešne dobré sú tiež lasagne, rizotá, čerstvý šalát caprese, tiramisu a talianske gelato. 
 • Víno, liéry a olivový olej: Nezabudnite ochutnať miestne vína a kvalitný olivový olej, bez ktorých si taliansku kuchyňu ani nevieme predstaviť. Odporúčame populárne víno Chianti, šumivé prosecco z regiónu Veneto či sladký citrónový likér Limoncello. 
 • Trhy s čerstvými potravinami: Na miestnych trhoch a v obchodoch môžete kúpiť čerstvé talianske syry, lokálne údeniny a salámy, ručne robené cestoviny, čerstvé ovocie, zeleninu a olivy, morské plody i pekárenské delikatesy. 

Vyberte si z last minute destinácií v Taliansku 

Premýšľate, kam na last minute dovolenku do Talianska? Ak milujete autentické miesta s dušou, určite vás nadche Sicília, najjužnejší región Talianska a najväčší taliansky ostrov. Pod tlejúcou Etnou na vás čakajú antické pamiatky, nádherné meto Palermo, starobylá Ragusa a množstvo krásnych pláží. Sardínia je zas povestná svojimi plážami: vyhľadávaná je najmä pláž Spiaggia Rosa s ružovým pieskom, lagúna s plameniakmi či pláž Cala Brandinchi, prezývaná aj  “Malé Tahiti.”

Na pevnine si vás získa región Kalábria, kde sa strieda príroda talianskych Apenín s národných parkami a starobylými mestami. No a pri populárnom talianskom jazere Lago di Garda sa môžete plaviť od jednej malebnej dedinky k druhej alebo si užiť výhľady na jazero zo sedla bicykla. Vedie tadiaľto 140 km dlhá cyklotrasa, ktorá je najväčším lákadlom regiónu. 
Talianske pláže
Taliansko Ischia

Rezervujte si last minute v Taliansku teraz 

Najradšej by ste sedeli v talianskej kaviarni už zajtra? Skvelé! Bez ohľadu na to, či to bude hlavná sezóna ultra last minute už zajtra, ušetríte až desiatky percent. Last minute = množstvo dostupných termínov, skvelé služby, stravovanie a kopec zaujímavých zážitkov v cene. Objednajte si last minute dovolenku v Taliansku najlepšie ihneď, aby vám ju nevyfúkli iní nedočkavci!