Slnečné pláže Talianska

Necelých osem tisíc kilometrov talianskeho pobrežia je nesmierne členitých i rozmanitých. Striedajú sa tu rozľahlé piesočnaté pláže s divokými romantickými zátočinami, ktoré sú obklopené skalami. Najslávnejšími oblasťami na kúpanie sú Kalábria, Sicília a Sardínia.

Preslávené pláže Sicílie a Sardínie

K slávnym talianskym plážam je možné zaradiť piesočnatú pláž s útesmi Monterosso al Mare pri ligúrskom meste La Spezia, a aj niekoľko kilometrov dlhú San Vito lo Capo na Sicílii.

Taliansko-plaze-Typicka-plaz-na-Sardinii.jpg

Aj druhý taliansky ostrov, Sardínia, ukrýva nepreberné množstvo zákutí s krásnymi plážami. Preslávená je hlavne oblasť Costa Smeralda na severovýchode, pripomínajúca svojim pobrežím s veľkými kameňmi, lagúnami a krištáľovo čistým Tyrrhenským morom Karibik.

Kalábrijské a toskánske pláže

Kalábria sa preslávila ľudoprázdnymi, poeticky vyzerajúcimi plážami. Vyskúšajte napríklad miniatúrnu Belveder Nord pod majákom s rovnakým názvom pri Capo Vaticano či skvelú pláž Pizzuta v blízkosti starobylého mesta Tropea. Peknými piesočnatými plážami ako La Lecciona a Cala Violina sa môže pochváliť i Toskánsko.