Úžasné grécke pláže

Grécko sa predovšetkým vďaka desiatkam svojich ostrovov môže pochváliť neuveriteľnými 13 676 kilometrami pobrežia, na ktorých sa rozkladá množstvo nádherných pláží. Väčšinou sú úzke, dlhé a pokryté kamienkami, nájde sa však aj veľa piesočnatých.

Vzhľadom na členitý charakter gréckych brehov a ich častý skalnatý charakter je veľké množstvo pláží ukryté medzi skaliskami a rýchlo sa zvažuje do vody. Výnimkou však nie sú ani rozľahlé, decentne klesajúce plochy v obľúbených turistických letoviskách.

Najlepšie pláže Grécka

Svojimi plážami sú povestné najmä ostrovy Lefkada, Zakynthos a Rhodos. Preslávená je napríklad len po mori prístupná Navagio Beach na Zakynthose so stroskotanou pašeráckou loďou či ľudoprázdna, kilometer dlhá pláž Egremni na Lefkade. Na rovnakom mieste sa pod vysokými skalami ťahá rozľahlá piesočnatá pláž Porto Katsiki, ku ktorej od parkoviska klesá dlhé schodisko.

recko-plaze-Plaz-Agios-Nikitas-na-Lefkade.jpg

Na popredných priečkach renomovaných rebríčkov sa pravidelne umiestňuje aj pláž Elafonissi na Kréte s pieskom jedinečnej ružovkastej farby. Na rovnakom ostrove nájdete neopakovateľnú pláž pri lagúne Balos.

Čarovné liečivé jazierko v mori pri Kose

Na ostrove Rhodos stojí za zmienku kamienková zátoka v skalách Anthony Quinn, rozľahlá piesočnatá pláž v rušnom letovisku Faliraki a nádherná pláž Agháti len zvoľna klesajúca do smaragdového mora.

Medzi najznámejšie pláže na Kose patria Paradise Beach, na surfovanie ako stvorená Marmari či Embros Therma s termálnym prameňom, ktorý vytvára liečivé jazierko. Množstvo pekných pláží nájdete aj na Korfu, 32 z nich je dokonca ocenených Modrou vlajkou.