Pláže na Kose

Na ostrove Kos nájdete piesočnaté i kamienkové pláže. V celom Grécku sú štátne a verejne prístupné. Opaľovanie „hore bez“ sa toleruje. Na plážach nájdete tzv. beach súpravy (2 ležadlá a slnečník), ktoré si môžete prenajať za poplatok.

Grecko-4-Kos-Plaz-Tigaki-na-ostrove-Kos.jpg

Embros Therma 

Známa pláž v juhovýchodnej časti ostrova v oblasti Psalidi neďaleko termálneho sírneho prameňa. Vďaka nemu sa v mori vytvorilo kráske teplé jazierko. „Kúpeľný priestor“ je v mori ohradený hrádzou z navŕšených kameňov. Sírová voda má blahodarné účinky na ochorenia kože a pohybového ústrojenstva. 

Tigaki, Marmari, Mastichari 

Piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré lemujú sever ostrova Kos. Tieto pláže majú ideálne podmienky na surfovanie.

Paradise Beach

Najznámejšia z pláží na juhu ostrova. Hovorí sa, že sú na ostrove najkrajšie. Okrem Paradise Beach tu nájdete i pláže Golden, Polemi alebo Camel a ďalšie. Všetky sú piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora.

 

Agios Stefanos 

Pláž na juhozápade ostrova na polostrove Kefalos. Priamo na pláži môžete vidieť pozostatky kresťanskej baziliky Agios Stefanos. Z pláže je nádherný výhľad na ostrovček Kastli s kostolíkom. 

Agios Theologos 

Kamienková pláž na západe polostrova Kefalos pomenovaná podľa neďalekého kostola Agios Theologos.