Najkrajšie pláže Korfu

Ostrov Korfu sa môže pochváliť prekrásnymi plážami všetkých typov a kategórií. Spolu 32 z nich získalo prestížne ocenenie Modrú vlajku za čistotu vody a kvalitné služby. Nájdete tu kamienkové, piesočnaté, opustené, preplnené, dobre i horšie dostupné pláže.

V ich blízkosti je často otvorená taverna, na mnohých z nich sa prenajímajú ležadlá a slnečníky. Takéto pláže sa nazývajú organizované. Sú na nich povinní aj plavčíci, na ktorých sa však neradno spoliehať – vo svojej búdke väčšinou posielajú sms, fajčia a okusujú si nechty.

Juhovýchod Korfu

Od Kerkyry smerom na Benitses sú pláže veľmi úzke a krátke, väčšinou s drobnými kamienkami. Priamo pod Achillionom, zámočkom cisárovnej Sissi, sa pri pobrežnej ceste nachádza kratučká pláž Kaiser´s Bridge. Nie sú tu ležadlá ani slnečníky, väčšinou tu nestretneme veľa ľudí, more je čisté a pokojné.

Benitses

Pozdĺž pobrežnej cesty sa ťahá niekoľko krásnych pláží s kamienkami a pieskom. More je tu čisté, pokojné, riasy sa vyskytujú iba na krátkych úsekoch. Benitses ponúka prístav pre jachty, vodné športy a ležadlá a slnečníky na pláži. V okolí je veľa taverien a barov.

Grecko-2-Korfu-Rozpravkove-plaze-na-Korfu.jpg

Moraitika a Mesonghi

Dve vedľa seba ležiace lokality majú zmiešané pláže s miernym prístupom do pokojného mora. Na obidvoch je možné si prenajať ležadlá i slnečníky. Občerstvenie sa nachádza v bezprostrednej blízkosti. Medzi Mesonghi a Boukari je možné sa prejsť pozdĺž mora medzi olivovými hájmi a nájsť niekoľko ľudoprázdnych zákutí. Pláže nie sú udržiavané, ale more je priezračné a pokojné.

Kavos

Dlhá piesočnatá pláž s bahnitým dnom, v lete preplnená anglickou mládežou. Charakteristická je nepreberným množstvom reštaurácií a barov i možnosťou prenájmu ležadiel a slnečníkov.

Západ Korfu

Táto strana je úplne otvorená moru, preto je to často veterno. More môže byť o niečo divokejšie a chladnejšie ako na východe ostrova.

Arkoudila

Najjužnejšia piesočnatá pláž, úplne opustená, ďaleko od akejkoľvek civilizácie. Je dostupná iba džípom po prašnej ceste.

Gardeno

Nádherná, nie príliš zaplnená piesočnatá pláž neďaleko dediny Vitalades. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky a niekoľko taverien.

Santa Barbara

Prekrásna piesočnatá pláž ležiaca neďaleko obce Marathias. Je organizovaná a v lete dosť navštevovaná.

Paramonas

Čiastočne piesočnatá a čiastočne kamenistá pláž s jednou tavernou a malým množstvom návštevníkov.

Glyfada

Jedna z mnohých krásnych organizovaných piesočnatých pláží s miernym vstupom do mora. Odporúčame navštíviť ju počas pracovného dňa, v nedeľu sa tu schádzajú ľudia z celého ostrova.

Grecko-2-Korfu-Najkrajsie-plaze-na-Korfu.jpg

Juh Korfu

Agios Georgios

Dve prekrásne piesočnaté pláže v centre rušného turistického letoviska.

Issos

Takzvaná korfuská púšť. Dlhá piesočnatá pláž s vysokými dunami vedie pozdĺž lagúny Korission. Je dobre dostupná z dedinky Linia a je rajom pre surferov.

Agios Gordis

Organizovaná piesočnatá pláž uprostred rušného turistického letoviska na úplnom juhu ostrova.

Paleokastritsa

Tu sa v niekoľkých malých zálivoch nachádzajú malé, väčšinou piesočnato-kamenisté pláže. Za menší poplatok je možné sa nechať motorovým člnom odviesť na jednu z inak nedostupných opustených pláží. More tu je smaragdovo zelené, priezračné a čisté.

Sever Korfu

Agios Georgios, Arillas a Agios Stefanos

Organizované piesočnaté pláže.

Sunset (Logas) Beach

Piesočnatá pláž pod vysokým útesom s prekrásnou vyhliadkou na vápencové útvary a susedné ostrovčeky. Sem sa chodí po schodoch, na pláži je možné si prenajať ležadlá a slnečníky. Ráno tu nesvieti príliš slnko, za to západ slnka je tu nezabudnuteľný.

Sidari

Jedna z najnavštevovanejších pláží ostrova kvôli zaujímavým vápencovým útvarom a takzvanému kanálu lásky. Jej povesť je však oveľa lepšia ako samotná pláž, býva preľudnená a more kalné.

Astrakeri

Organizovaná piesočnatá pláž s dvoma milými tavernami, pomerne málo navštevovaná.

Roda a Acharavi

Dlhé pláže v rušných turistických letoviskách, čiastočne piesočnaté, v niektorých miestach kamenisté.

Agios Spyridon

Malá zmiešaná pláž nachádzajúca sa pri morskej lagúne. Často býva opustená, je navštevovaná predovšetkým miestnymi obyvateľmi. V blízkosti sa nachádzajú dve taverny.

Severovýchod Korfu

Kassiopi

Niekoľko malých kamienkových pláží s priezračným morom neďaleko populárneho turistického strediska.

Grecko-2-Korfu-Plaz-Nissaki-na-Korfu.jpg

Avlaki

Kamienková pláž v zálive, kde i počas najväčších horúčav vždy pofukuje vetrík. Voda je tu nádherne čistá a priezračná. Pláž je zatiaľ turistami takmer neobjavená.

Kouloura, Kalami, Agni, Nissaki

Malé kamienkové pláže s pozvoľným prístupom do pokojného, teplého, priezračného mora.