Pláže na Cypre

O krásne piesočné pláže pri priezračnom Stredozemnom mori nie je na Cypre núdza. Biele sú pláže Nissi Beach a hlavná pláž v Protarasu. Pre potápačov sú ideálne zátoky so skalnatými výbežkami. V odľahlejších zátokách západného pobrežia si vychutnáte samotu a súkromie.

Odporúčané cyperské pláže

Pláž Coral Bay (Koralová zátoka)

Pláž Coral Bay nájdete v oblasti Pegeia pri Pafose. Ľahko sa k nej dostanete autom a z Pafosu aj na motorke, bicykli alebo autobusom. Na mieste si môžete prenajať ležadlá a slnečníky alebo vyskúšať niektoré z vodných športov.

Cyprus-Plaz-Coral-Bay-v-oblasti-Pegeia-pri-Pafose.jpg

Pláž Phinikoudes

Phinikoudes sa nachádza pri centrálnom pobreží promenády mesta Larnaca. Je viac ako pol kilometra dlhá, široká od 30 do 100 metrov a pokrýva ju šedý piesok. Okrem pestrých kvetov a paliem, ktoré pozdĺž nej vysadili už v roku 1922, ju lemujú tiež kaviarne, bary, reštaurácie a hotely.

Ďaleko to nebudete mať ani k miestnym minimarketom. Staré mesto s množstvom kamenných obchodov je len kúsok od promenády. Samozrejmosťou sú ležadlá, slnečníky a možnosť vyžitia v oblasti vodných športov.

Pláž Makronissos

Makronissos tvorí skupina troch zátok juhozápadne od Ayia Napy. Túto 350 metrov dlhú pláž pokrýva jemný zlatý piesok. Na mieste môžete využiť ponuku vodných športov alebo si prenajať ležadlá a slnečníky. V blízkosti pláže fungujú aj reštaurácie a obchodíky.

Guvernérova pláž

Obľúbená vidiecka piesočná pláž východne od Limassolu, v okolí ktorej môžete využiť ponuku vodných športov alebo ochutnať miestne špeciality vo vynikajúcich rybích reštauráciách.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám