Aktivity na Cypre

Športy na Cypre

Cyprus obmýva krštáľovo čisté more a vodné športy sú tu skutočným zážitkom. Vnútrozemie je ideálnou lokalitou pre milovníkov bicyklov a pešej turistiky.

Potápanie a podmorský svet.

Cyprus je vyhľadávaným miestom na potápanie a fotografovanie podmorského sveta, ktorý ukrýva podmorské útesy, priehlbiny a kolónie koralov. Zo živočíchov sú veľmi fotogenické morské sasanky, exoticky sfarbené ryby a kôrovce.

Windsurfing a vodné lyžovanie

Moderné vybavenie na windsurfing a vodné lyžovanie je k dispozícii na všetkých plážach. Ideálne poveternostné podmienky sú na blízkych mysoch. Ďalšou adrenalínovou aktivitou je jazda na vodných skútroch a let padákom.

Cyprus-Ostrov-Cyprus-ponuka-mnozstvo-aktivnej-zabavy.jpg

Cykloturistika

Kto by si chcel vyjsť na bicykli a zo sedla sa kochať miestnou krajinou, mal by sa pripraviť na mnoho strmých kopcov. Bicykel s dá požičať takmer v každom letovisku na Cypre.

Odporúčame vyraziť do pohoria Troodos a Pentadaktylos, na poloostrov Akamas alebo mys Greko.

Extrémne športy

Na pláži v Nissi si môžete skočiť bungee jumping z výšky 45 metrov, priaznivcom rýchlej jazdy vyplaví adrenalín pri slingshot v Agio Nape. Ide o najrýchlejšiu a najvyššiu jazdu na svete. Vystrelia vás do výšky 100 metrov za 1,3 sekundy, samozrejme, pripútaných.

Wellness a spa

Cyprus je známy svojimi kúpeľmi, ktoré majú veľmi vysoký štandard služieb. Luxusné wellness centrá sa nachádzajú v najlepších hoteloch ostrova s krásnymi a upokojujúcmi výhľadmi.

Liečebné balíčky sa špecializujú na omladenie a duševný relax. Procedúry sa skladajú z bahenných a riasových zábalov, aromaterapie, reflexológie, prírodnej terapie a kozmetickej starostlivosti. Vyhľadávanou procedúrou je zábal z trachany.

Nakupovanie a cyperské trhy

Centrálny mestský trh v Limassolu, ktorý bol vybudovaný už v roku 1917, sa rozkladá na 3 000 metroch štvorcových. Predtým tu bol čulý obchodný ruch, trh bol aj kultúrnym a spoločenským centrom. Teraz ide skôr o pamiatkovo chránenú budovu, ale trhy tu trvajú stále.

Cyprus-Na-Cypre-sa-urcite-nudit-nebudete.jpg

Ďalším známym cyperským trhom je trh na námestí Ochi, ktorý sa koná každú stredu v oblasti mešity Bayraktar. Podľa povesti tu bol pochovaný prvý turecký vlajkonosič, ktorý sem v roku 1570 po dobytí mesta Turky vstúpil.

Nakupovanie v obchodoch

Obchody sú otvorené denne od 8.30 do 19.30 hod. s obednou prestávkou, ktorá trvá od 13.00 do 16.00 hod. Výnimku tvoria stredy, kedy je otvorené len do 15.00 hod.

Suveníry

Najčastejšími suvenírmi bývajú výšivky, keramika a rezbárske výrobky. Svetový ohlas majú krajky vyrábané v dedine Lefkara a výšivky s charakteristickými geometrickými vzormi z Paphosu.

Obľúbené sú tiež koberce z kozej srsti, medené kotlíky, hrnce, ale aj šperky za veľmi priaznivé ceny. Tradičný kapnistryn, v ktorom sa v cyperských kostoloch pália olivové lístky, kúpite takmer vo všetkých obchodoch.

Zábava a nočný život na Cypre

Najvyhľadávanejším miestom na Cypre, kde to v noci žije, je letovisko Agia Napa. V ostatných strediskách sa dá večer stráviť príjemnou večerou v miestnej taverne a potom si zájsť na pohár do baru alebo na karaoke.

V Agio Nape sa nachádza množstvo klubov, ktoré hrajú všetko možné, od hudby 80. rokov cez techno až po posledné moderné hudobné smery. Najviac to v kluboch žije okolo pol druhej ráno.