Magické pláže v Kalábrii

Najkrajšej časti Kalábrie sa hovorí Costa degli Dei, teda Pobrežie bohov. Už toto označenie o kráse tunajších členitých a prudkých brehov veľa napovedá. Až uvidíte jedinečné pláže pri láskavo šumiacom Tyrhénskom mori, čisté, s jemnučkým a bielym či zlatistým pieskom, už nebudete chcieť svoju dovolenku tráviť inde. Vyberať si môžete z rozľahlých pláží pri väčších letoviskách aj z menších pláží obklopených kameňmi a skalami.

Kde sa v Kalábrii najlepšie kúpe, pláva a potápa

Kalábrie, to je aj hotový raj šnorchlovania a potápania. Vďaka priezračnej vode je dobre vidieť na dno a skalnaté pobrežie ukrýva rad zátok a jaskýň, v ktorých si dosýta užijete pestrofarebný podmorský sveta. 

Grotticelle

Jedna z najobľúbenejších pláží leží v oblasti Capo Vaticano. S dĺžkou okolo 1 500 metrov je totiž zároveň jednou z najväčších.

Pizzuta

Dve nádherné, neveľké pláže, od ktorých je dobrý výhľad na historické mesto Tropea.

Baila di Riaci

Pláž pri letovisku Santa Domenica. Tesne priliehajúce skaly a kamene vytvárajú labyrinty vodných kanálov a jaskýň, v ktorých môže podnikať dobrodružné plavby celá rodina.

taliansko-plaze-Plaze-pod-historickym-mestom-Tropea,-v-dialke-z-Tyrhenskeho-more-vycnieva-sopka-Stromboli.jpg

Belveder Nord

Oblasť romantických pláží pri rovnomennom majáku neďaleko Capo Vaticano. Dostanete sa k nim väčšinou iba loďkou.

Tropea

Pod slávnym mestom na skalnatom ostrove sa tiahnu 4 kilometre pláží ako Vescovado, Convento, Lido di San Leonardo a Marina dell'Isola Bella.

Paraiso del Sub

Pláž pri turistickom stredisku Zambrone. Prístup k nej vedie úzkym, prudko klesajúcim chodníkom, z ktorého sa otvára široký výhľad na more.