Najkrajšie pláže na Mauríciu

Jedna z najkrajších pláží na Mauríciu je napríklad pláž Grand Baie, ktorá je zároveň jednou z najnavštevovanejších a ponúka rad možností pre vodné športy a kultúrne aktivity, alebo Flic en Flac, najdlhšia pláž ostrova, kde nájdete typický obrázok bielych piesočných pláží a priezračného mora. Za návštevu stojí tiež oblasť Grand Bay, kde je pláží hneď niekoľko. Najznámejšia je La Cuvette, ktorá poteší snáď každého milovníka piesočných radovánok.

Východné pobrežie 

Najznámejšia, najobľúbenejšia a zároveň najdlhšia pláž východného pobrežia je Belle Mare. Na tejto pláži si budete užívať jemný belavý piesok, priezračné more a bujnú vegetáciu.

Pätnásť kilometrov juhovýchodne od Centre de Flacq leží pobrežný ostrovček Ile aux Cerf, ktorý je turistickým rajom s radom moderných hotelov, obchodov a golfovým ihriskom. Z ostrova na pevninu a späť plávajú každý deň stovky lodí.

Južné a juhovýchodné pobrežie

Medzi najnavštevovanejšie pláže juhovýchodného pobrežia patrí pláž Blue Bay, obľúbená vďaka šnorchlovaniu a windsurfingu a pláž Gris-Gris, ktorá je jednou z mála skalnatých pláží na ostrove. Tunajšie skaly a podmorské útesy ponúkajú ideálnu príležitosť na potápanie.

Západné a juhozápadné pobrežie

Najznámejšou plážou juhozápadného pobrežia je Flic en Flac. Pláže v Tamarinskej zátoke sú najobľúbenejšími surferskými a kitesurferskými destináciami ostrova. K ďalším známym a vyhľadávaným plážam v oblasti Black River patrí pláž Grande Riviere Noire a pláž na polostrove Le Morne.


Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám