Fauna a flóra

Mauricius-Potapeni-je-na-Mauriciu-velice-popularni.jpg

Objavte jeden z najbohatších podmorských svetov na Zemi

Pôvodné zvieratá dnes na Mauríciu takmer nestretnete. K tým dovezeným a najviac rozšíreným patrí jeleň, chovaný na mäso, makak, mungo a tzv. ovocné netopiere. Na Mauríciu žije aj niekoľko druhov vzácnych suchozemských i morských vtákov. Vzhľadom k tropickej klíme sa na ostrove darí aj plazom, často sa stretnete aj s gekonmi a mnohými druhmi jašteríc. Korytnačky sú vidieť už len v miestnych botanických a zoologických záhradách.

Kým maurítskej súši, najmä kvôli tropickému podnebiu, faune ani flóre príliš nepraje, oceán je úžasne rozmanité kráľovstvo stoviek druhov pestrofarebných živočíchov, z ktorých mnohí nežijú nikde inde na svete.

Pôvodné tropické bujné porasty sú dnes už vzácnosťou. Z toho mála zostali mangrovníky, hrebene a niektoré druhy prasličníkov. Miestna vláda sa snaží aspoň časť pôvodných drevín a rastlín obnoviť, práca je to ale mravčia a výsledok bude poznať za mnoho a mnoho rokov.

Na ostrove prevládajú najmä palmy, niekde borovice, eukalypty a guave. Typická je tiež tolitka, ktorá je známa aj u nás. Listy pripomínajú červené srdce so žltou tyčinkou a hocikto by si povedal, že je to kvetina umelá.

Nesmieme zabudnúť exotické ovocné stromy. K najrozšírenejším patrí napríklad ananás a litchi.


Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám