Doprava po Mauríciu

Mauricius-Plavba-katamaranem-na-Mauriciu.jpg

Po Mauríciu sa dá dopravovať hneď niekoľkými spôsobmi, pričom sa líši doba cesty, komfort i cena.

Lietadlom

Veľmi rýchlym, nie ale najlacnejším spôsobom, ako sa dostať z jedného konca ostrova na druhý, je lietadlo. Na Mauríciu je jedno medzinárodné letisko a ďalšie štyri menšie.

Autom

Maurícius je krajinou s modernou infraštruktúrou. Pozdĺž pobrežia sú nové cesty, nemusíte sa tak báť požičať si auto a vypraviť sa za poznávaním ostrova po vlastnej osi. Autopožičovní je po ostrove veľa. Odporúčame urobiť si pre istotu cenové porovnanie a následne, samozrejme, dôkladne prečítať zmluvu o prenájme. Spravidla je nevyhnutné preukázať sa platným cestovným pasom a mať medzinárodné oprávnenie na riadenie vozidla.

Dopravné predpisy

Na Mauríciu sa jazdí vľavo, prednosť v jazde sa dáva vždy sprava. Maximálna povolená rýchlosť v obci je 50 km/h, mimo nej potom 80 km/h. Jazda môže byť často nebezpečná, vzhľadom k správaniu miestnych obyvateľov na cestách, preto opatrnosti nie je vôbec na škodu. Na mnohých miestach chýbajú navyše ukazovatele a iné dopravné značenie. Tiež sa odporúča myslieť na dostatok benzínu, keďže benzínové pumpy od seba bývajú pomerne ďaleko. 

Stopovanie

Ak vás napadla myšlienka cestovať po ostrove stopom, rýchlo na ňu zabudnite. Riziko hrozí aj na Mauríciu. Tak prečo si kaziť dovolenku.

Taxi

Taxi je pravdepodobne najdostupnejší a cenovo veľmi výhodný spôsob dopravy. Mnohí vodiči sa s vami tiež radi porozprávajú alebo ochotne poradia, kam sa pozrieť, či kam zájsť napríklad do reštaurácie. Rovnako ako inde vo svete, bývajú stanovištia na letiskách a pri hoteloch. Neurobíte chybu, ak sa na cene budete chcieť dohovoriť ešte pred cestou.

Autobusom

Sieť autobusových liniek funguje naprieč celým ostrovom. Obvykle jazdia pravidelné linky od skorých ranných hodín do asi šiestej hodiny popoludní. Autobusy sú vôbec najlacnejší spôsob dopravy na Mauríciu.

Loďou

Z Maurícia na okolité ostrovy sa dostanete pohodlne a rýchlo loďou. Ak plánujete výlet aj mimo Maurícius, určite tento spôsob prepravy využite.


Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám