Športy, nakupovanie a zábava na Mauríciu

Mauricius-Zahrat-si-golf-na-Mauriciu-je-skutecne-poteseni.jpg

Športy

Golf

Maurícius má pre milovníkov golfu hneď niekoľko 18-jamkových aj 9-jamkových ihrísk. Všetky sú na výnimočných miestach a ponúkajú nezabudnuteľné zážitky z hry. Napríklad na ihrisku Belle Mare Legends sa konajú medzinárodné turnaje PGA South Africa.

Potápanie

Koralové útesy Maurícia a tunajší podmorský život je pestrofarebný svet pod hladinou mora. Je to doslova dokonalé veľkolepé prírodné akvárium.

Ak ste sa zamilovali do objavovania sveta pod hladinou mora, z Maurícia sa vám po prvom ponore nebude chcieť odletieť. Vzhľadom k priaznivým vplyvom západných prúdov od Austrálie sa v oblasti okolo ostrova obzvlášť darí rastu koralov. Aj preto oblasť patrí medzi najzachovalejšie, a tým aj najkrajšie vôbec na svete.

Po ostrove je veľa potápačských centier, ktoré ponúkajú ako kompletné vybavenie, tak aj kvalitné zaškolenie pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Na výber je potom väčšinou večerné a tematické potápanie, niekde aj potápanie so žralokmi. Odporúčame vyraziť napríklad do oblastí Blue Bay, Le Morne, Flic en Flac či Whale. Pozrieť sa môžete aj k susednému ostrovu Rodrigues alebo Pointe Aux Corners. Ak sa potápania bojíte, využite presklenú ponorku.

Plavby katamaránom

Plavba je jeden z najkrajších spôsobov, ako objavovať okolie Maurícia aj susedné ostrovy. Pokiaľ si zvolíte organizovaný výlet, býva súčasťou programu aj ochutnávka miestnej kuchyne. Počas plaby budete mať prestávky na kúpanie, šnorchlovanie a odpočinok na pláži.

Kitesurfing

Vďaka ostrovným poveternostným podmienkam má Maurícius ideálne podmienky pre kitesurfing. Navyše krásy ostrova pozdvihujú tento veľmi obľúbený šport o úroveň vyššie. Kitesurfingu sa tu nabaží do sýta každý vrátane úplných začiatočníkov. Vynikajúce podmienky má napríklad polostrov Le Morne na juhu alebo Black River, kde sú menšie vlny.

Vodné lyže

Ak ste ešte neskúšali jazdu na vodných lyžiach, tu by ste tomuto vodnému športu mohli prísť na chuť. Dokonca si budete môcť vybrať, či skúsite dve lyže, alebo dáte prednosť jednolyži.

Windsurfing

Ako už bolo povedané, veterné podmienky sú na Mauríciu ideálne. Pokiaľ s windsurfingom ešte len začínate, vyberte si pokojnejšie miesta, kde si natrénujete rovnováhu, skúsenejší môžu vyraziť do okolia La Morne.

Ostatné vodné športy

Pokiaľ si budete chcieť dovolenku spestriť, skúste niektorý z obľúbených vodných športov. Môžete si požičať malé plachetnice alebo vodné bicykle a vydať sa pozdĺž pobrežia. Zábavná je aj plavba na kajaku a člne, ktoré mávajú presklená dná, takže sa počas cesty budete môcť kochať aj životom pod hladinou.

Cyklistika

Ani na dovolenke nemusíte zaháľať. Spojte príjemné s užitočným a vyrazte na bicykel. Pozor, na Mauríciu sa jazdí vľavo, preto odporúčame byť veľmi opatrní!

Nakupovanie

Na Mauríciu sa dá zohnať celá rada suvenírov a ďalšieho tovaru. Veľa sa predávajú modely historických lodí, najrôznejšie ozdoby na oblečenie, topánky a doplnky, šperky a bižutéria alebo prútené a hrnčiarske výrobky. Určite si tu vyberiete z celého radu obchodov s oblečením vrátane značkového, ktoré je tu oveľa lacnejšie ako u nás.

Ak zbierate známky, vaše srdce zaplesá. Maurícius sa pýši krásne farebnými originálnymi známkami. Veď slávny Modrý Maurícius pochádza práve odtiaľ. Pozrite sa tiež po typických maurícijských produktoch, ako je vanilkový čaj, korenie, rum alebo farebné šatky. Nenechajte si ujsť návštěvu trhoviska a ochutnajte čerstvé ovocie a zeleninu. 

Zábava

Nočného života a tanca si užijete v blízkosti Grand Bay. Určite navštívte niektorú z miestnych krčmičiek a reštaurácií a dajte si ryby alebo morské plody. Nebudete ľutovať.

Deti budú mať radosť, ak ich vezmete do maurícijského vodného sveta alebo s nimi skúsite niektorú z vodných atrakcií.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám