1. Fischer.sk
  2. Thajsko
  3. Flóra a fauna

Flóra a fauna Thajska

Tropická flóra je takmer po celom Thajsku

Thajsko nie je len o dlhých bielych plážach a prázdninových letoviskách, ale aj o fascinujúcej prírode. Aj napriek tomu, že tu vyrástlo množstvo hotelov a rezortov, príroda stále pokrýva väčšinu polostrova. Rovnako ako v iných tropických oblastiach, aj v tunajších pralesoch nájdete plejádu najrôznejších rastlín.

thajsko-Thajske-vnutrozemie-pokryvaju-huste-pralesy.jpg

Na vašich výletoch budete obklopení farebnými kvetmi všetkých druhov, obrovskými stromami a prekrásnymi tropickými rastlinami. Stačí sa len pozorne pozerať okolo seba a žasnete, akú nádheru ostrovná príroda ponúka. Kráľovnou kvetín je tu jednoznačne orchidea, ktorú má vo svojom znaku aj letecká spoločnosť Thai Airways. Väčšina rastlín, ako sú palmy alebo bambus, sú typické pre tunajšiu tropickú klímu.

Za chránenými zvieratami musíte ísť do národných parkov

Thajsko je krajinou mnohých druhov vtákov. Do dnešných dní bolo spozorovaných okolo 1 000 druhov vtákov. Čo sa týka cicavcov, žije ich tu okolo 300 druhov vrátane primátov, jeleňov, tigrov, slonov a väčšina z nich prežíva vďaka ochrane národných parkov. Pre zvieratá sú totiž stálou hrozbou pytliaci.