1. Fischer.sk
  2. Thajsko
  3. Aktivity a zábava

Aktivity a zábava v Thajsku

Wellnes – thajské masáže

Tahajsko wellness

Tento typ masáží je prastará metóda, častokrát popisovaná ako "neznesiteľne príjemná skúsenosť". Spočíva v napínaní, ohýbaní a manipulácii s ľudským telom tak, aby energia bola rozmiestnená po celom tele rovnomerne a dosiahlo sa tak vyrovnanie tokov fyzikálnych energií. V Thajsku si tento typ masáže môžete vyskúšať v podstate na každom kroku.

Športy

Potápanie a šnorchlovanie

Thajsko je skvelé miesto pre najrôznejšie vodné športy. Na každom mieste polostrova nájdete potápačské obchody, ktoré vám poskytnú nielen vybavenie, ale aj cennú radu. Vody okolo môžu byť občas veľmi búrlivé. Potápačské školy ponúkajú tiež množstvo výletov na ostrovčeky rozptýlené po okolí. V tunajších krištáľovo čistých vodách môžete vyskúšať aj šnorchlovanie.

Golf

V Thajsku sú na mnohých miestach skvelé podmienky pre golf. Medzi najobľúbenejšie ihriská zaraďujeme napríklad Santiburi Golf Course, ktoré patrí k Santiburi Resortu. Ihrisko je posadené v kopcoch na severnom konci ostrova. Bo Phut Hills Golf Club ponúka cenovo dostupnejšiu možnosť pre golfistov na 9-jamkovom ihrisku.

Jazda na kajaku

Dospelí aj deti milujú výlety, pri ktorých si môžu vyskúšať šnorchlovanie a jazdu na kajaku. Gumové kanoe sú ideálne na objavovanie jaskýň pod vápencovými útesmi. Najfantastickejšie morské jaskynné scenérie sa nachádzajú v Phang Nga.

Plachtenie a kiteboarding Thajsko pláže

Plachtenie má v Thajsku dlhú tradíciu. Ročně prichádzajú na Koh Samui stovky turistov vyhľadávajúcich tento vodný šport. Vybrať si môžete z ponúk škôl plachtenia, ktoré zároveň ponúkajú lode na prenájom. Veterné podmienky pri brehoch ostrova sú ideálne pre kiteboarding, ktorý je v turistických centrách z roka na rok vyhľadávanejší.

Thajský box

V Thajsku je veľa škôl, ktoré ponúkajú možnosti výučby thajského boxu. Ak sa budete chcieť nechať hlbšie zasvätiť do tajov tohto bojového umenia, obráťte sa na miestnych majstrov.

Zábava, nočný život 

Veľa hotelov a letovísk organizuje večery, na ktorých sa predstavuje miestna kultúra a umenie. Večery s thajskými tancami sú naozaj nezabudnuteľné. Ak chcete navštíviť niektorý z barov alebo diskoték, vyrazte do centra mesta. V niektorých väčších klasických kluboch často hosťujú aj medzinárodní DJs v štýlovom prostredí. V podstate každé veľké letovisko má množstvo možností, ako sa večer zabaviť. Spýtajte sa miestnych, každý vám ochotne poradí.