Videogaléria

Vnútrozemie Madeiry

Vnútrozemie Madeiry si zamiloval i Winston Churchill, ktorý často navštevoval rybársku dedinku Camara de Lobos. Nemenej malebná je napríklad i vieska Ribeira Brava s kostolíkom Chovento zo 16. storočia, jedna z vôbec najstarších dedín na ostrove.  Mestečko Porto Moric je zasa výnimočné vďaka prírodným lávovým bazénom.

To najkrajšie sú tu ale hory a tunajšia príroda. Pozrite sa na video zo srdca Madeiry a presvedčte sa o krásach kvetinového ostrova na vlastné oči.

Hlavné mesto Funchal

Funchal je preslávený svojimi trhmi, kde sa dá kúpiť všetko od zeleniny, ovocia, kvetov, prútených výrobkov a výšiviek až po čerstvé ryby či oblečenie. Vo Funchale môžete samozrejme navštíviť aj celý rad pamiatok. K najzaujímavejším patrí napríklad katedrála See, najzaujímavejšia zo všetkých madeirských cirkevných stavieb. Pozrite sa na krátku video ukážku priamo z Funchalu.

Turistika po levádach

Nikde inde na svete nenájdete tak dômyselný zavlažovací systém potôčikov krištáľovo čistej vody, okolo ktorých vedú malé upravené cestičky. I krátka prechádza po levádach je veľkým zážitkom. Po levádach môžete chodiť trebárs celý deň. Okolitá príroda je prekrásna a prevoňaná tisíckami divokých kvetov. 

Atrakcie a zábava na Madeire

Na Madeire je možné sánkovať sa i v lete. V dedinke Monte nasadnete a po zhruba 4 kilometroch dorazíte do hlavného mesta Funchalu. Tento spôsob dopravy nie je žiadna novinka, na ostrove funguje už dobrých pár sto rokov. Cestou naviac uvidíte botanickú záhradu s priezračnými jazierkami, bujnú lesnú prírodu, upravené záhony i divoké orchidei. Verte, že po pozretí videa bude k dovolenke na Madeire ešte o kúsok bližšie.

Exkurzia do múzea madeirských vĺn

Vína z Madeiry sú jedny z najlepších na svete. Milujú ich miestni obyvatelia a chváli ich každý návštevník, ktorý má možnosť ich tu ochutnať. Možno i preto je na Madeire celý rad múzeí venovaný práve vínu. V múzeu madeirských vĺn sa dozviete to najdôležitejšie o madeirských viniciach, histórii i najkvalitnejších a najvzácnejších značkách. Nikde nechýba ochutnávka a možnosť zakúpiť si i malý vínový suvenír.