Doprava na Madeire

madeira-Marina-vo-Funchale.jpg

Taxíkom po Madeire

Taxi zoženiete všade. Na začiatku je potrebné sa so šoférom dohodnúť na cene za jazdu. Väčšina vozidiel má taxameter, napriek tomu by ste si mali byť istí, že zaplatíte iba za prejazdené kilometre. Večer je cena obvykle vyššia ako cez deň.

Autobusová doprava na ostrove

Autobusová doprava na ostrove je prispôsobená hlavne podmienkam miestnych obyvateľov, a preto je pre turistov často na spoznávanie ostrova komplikovaná. Autobusy spoločností sú farebne odlíšené podľa toho, v akej časti ostrova jazdia a tiež terminál v centre Funchalu je pre každú spoločnosť inde. Do najvyšších oblastí ostrova nejazdí žiadna miestna doprava.
Pre dopravu vo Funchale a okolí fungujú žlté autobusy spoločnosti Horários do Funchal. Cestovné lístky na mestskú dopravu kúpite v predpredaji alebo priamo u vodiča vo forme dobíjacej karty GIRO.

Ako cestovať mestskými autobusmi vo Funchale?

Aby autobus na stanici zastavil, musíte na neho kývnuť. Nastupuje sa vždy prednými dverami. Ak chcete vystúpiť, stlačíte tlačidlo na znamenie.

Podrobný plán trás mestských i medzimestských autobusov dostanete v Turistickej informačnej kancelárii na Avenida Arriaga v centre Funchalu.

Cestové lístky – GIRO

GIRO sú dobíjacie karty s určitým počtom jázd. Pri nástupe je potrebné priložiť kartu k žltej čítačke, ktorá z nej odpočíta jednu jazdu. Každý cestujúci musí mať vlastnú kartu, nie je možné odpočítať viac jázd súčasne.

Prenájom automobilov na Madeire

Ak sa nechcete spoliehať na miestnu dopravu, môžete si požičať automobil. Odporúčame vopred konzultáciu s vaším sprievodcom. Jedine tak budete mať istotu, že nenarazíte na podvodníkov. Sprievodca vám vždy poradí najlepšie riešenie. Naviac cestovná kancelária FISCHER má v destinácii uzatvorené zmluvy s partnermi, čo vám zaručí kvalitu všetkých služieb, a častokrát i výhodnejšie ceny.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám