Najkrajšie pláže Kuby

Inšpirujte sa najkrajšími plážami na Kube

Pobrežie Kuby je dlhé 5 746 km. Celkom by ste tu našli 289 prírodných pláži.

Severné pobrežie obklopuje Atlantický oceán, južné pobrežie obmýva Karibské more. Na plážach severného pobrežia prevláda jemný piesok a tyrkysové a smaragdové zátoky, preto je severné pobrežie obľúbenejšie a viac navštevované.

Južné pobrežie lemujú často skalnaté útesy, je však zaujímavejšie, pokiaľ ide o podmorský život. Medzi najznámejšie patria pláže strediska Varadero a koralových ostrovov Cayo Ensenachos – Cayo Santa María, najkrajšiu pláž Kuby, Sirena, nájdete na koralovom ostrove Cayo Largo v Karibiku. 

kuba-Plaz-Cayo-Coco-na-kubanskom-pobrezi.jpg

Vstup na pláže je bezplatný, len niektoré hotelové pláže sú prístupné iba pre hostí daného hotela. Väčšina hotelov zahŕňa do programu all inclusive bezplatné používanie ležadiel a slnečníkov na hotelových plážach, vo väčšine hotelov je možné si prenajať aj plážové osušky (skladá sa len vratná záloha). 

Pláž vo Varadere je pod neustálym dohľadom plavčíkov. Severné pobrežie Kuby obmýva Atlantický oceán. Počas niektorých dní môžu byť veľké vlny a v záujme bezpečnosti plavčíci vyhlásia zákaz kúpania. Sledujte vyvesené vlajky na pláži

  • červená vlajka – zákaz kúpania 
  • žltá vlajka – kúpanie povolené, je ale potrebné byť opatrnejší
  • zelená vlajka – kúpanie je bezpečné

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám