Last minute Kuba

Objavte to najlepšie z Kuby s last minute zľavou

Revolučná história, koloniálna architektúra, vôňa cigár, ozveny salsy, jazz a nablýskané veterány z 50. rokov. Len na Kube môžete prežiť autentickú atmosféru, v ktorej sa mieša neskutočná krása prírody so zložitou minulosťou. Navštívte pestrofarebnú Havanu so starobylými pamiatkami, ostrov Cayo Santa María zapísaný do UNESCO a spomaľte na rozľahlých plážach s dokonale namiešaným mojitom. Last minute dovolenka na Kube je ideálnou voľbou pre dobrodruhov, hľadajúcich viac ako len obyčajnú dovolenku.

Prečo na last minute na Kubu?

Neopakovateľná atmosféra
Objavte mestá s koloniálnou architektúrou, ale aj ostrovy, jaskyne, hory a vodopády
Nádherné kubánske pláž
Relaxujte na plážach s jemným pieskom, smaragdovými zátokami a palmami
Nižšia cena, vyššia flexibilita
Menej plánovania, menej starostí! Užite si spontánne exotické dobrodružstvo za výhodnú cenu

TOP letoviská last minute dovolenky na Kube

Kuba, najväčší ostrovný štát Karibiku, je krajina plná života, ale aj kontrastov. Jej hlavným mestom je šarmantná Havana, významný prístav a obchodné centrum krajiny. V jej uliciach to žije improvizovanými koncertmi, salsou, natrafíte tu na skvelých miestnych umelcov, voľne sa hrajúce deti i rušný nočný život.

Zhruba 130 km od Havany sa nachádza najobľúbenejšie letovisko Varadero. Ponúka krásne pláže, najexkluzívnejšie hotely Kuby, veľa reštaurácií, ale aj golfových ihrísk a tenisových kurtov. Špecifickú atmosféru majú ostrovné letoviská: Cayo Santa María, Cayo Coco, Cayo Guillermo a Cayo Largo. Páčiť sa vám bude aj v oblasti Guardalavaca s tradičnou kubánskou atmosférou.

Zážitky a aktivity na Kube, ktoré stoja za to

O zábavu a aktivity nebude núdza - na Kube si môžete vyskúšať šnorchlovanie, vodné športy, golf, ale i turistiku v úchvatných národných parkoch a krasových údoliach. Loďou, katamaránom alebo klimatizovaným autobusom môžete podniknúť atraktívne celodňové výlety na ostrovy, za delfínmi, do historických miest či za prírodnými krásami. Zo zaujímavých miest spomeňme krásne koloniálne mesto Trinidad, údolie cukrovarov Valle de los Ingenios, krokodíliu farmu alebo delfinárium na ostrove Cayo Santa María. Výlety pod holým nebom môžete prestriedať s kultúrnymi zážitkami. Odporúčame havanské jazzové kluby, vyhlásené bary či najväčší kabaret v Karibiku – Tropicana.

Kuba, pobrežie Karibiku   Kuba, Varadero

Povinnou jazdou na Kube je ochutnávka kubánskych rumov (ktoré sú na Kube lacnejšie než balená voda), koktejlov a kubánskej kuchyne. Milovníkom prírody sa bude páčiť pešia túra pralesom pohoria Escambray, plavba na Jazero pokladov či návšteva horskej dedinky Topes de Collantes spojená s pešou túrou dažďovým pralesom. Čerešničkou na torte pri poslednom spomenutom výlete je možnosť kúpania pri vodopádoch.

Výhody last minute dovolenky na Kube

Last minute dovolenka na Kube osloví dobrodruhov, milovníkov histórie, idylických pláží a všetkých, pre ktorých je bežná dovolenka pri mori primálo. Hlavnou výhodou last minute dovolenky sú nižšie ceny, s ktorými si môžete vychutnať exotické destinácie s úsporou až desiatok percent. Ak ste flexibilní, stačí si zvoliť termín a dĺžku pobytu podľa svojich preferencií a spontánne dobrodružstvo sa môže začať. Pri ultra last minute ponukách hoc aj zajtra!

Last minute mimo hlavnej sezóny, to je aj menej turistov, nepreplnené pláže, kratšie rady na atrakcie a viac času na spoznávanie pamiatok či prírodných krás vo väčšom súkromí. Výhodou je aj menšia pravdepodobnosť storna - riziko nepredvídateľných udalostí je nižšie ako pri plánovaní dva či tri mesiace vopred.

Vyberte si z týchto last minute hotelov

Načítám...

Neodolateľná Kuba s all inclusive

Kubu si najlepšie vychutnáte s all inclusive programom. V cene all inclusive balíčka na Kube sú zahrnuté ubytovanie, transport z letiska, strava, alko a nealko nápoje plus športové a zábavné aktivity v areáli hotela. Deti sa môžu zabaviť v hotelovom miniklube a v detskom bazéne, dospelí sa môžu tešiť denné animačné programy a večerné zábavné show.

Vo voľnom čase na vás čakajú rôzne aktivity od výmyslu sveta: vodné športy, tenisové kurty, fitness centrum, stolný tenis, plážový volejbal a ďalšie športové aktivity - a to všetko zdarma. Vy sa už nemusíte o nič starať a zdržovať sa s ďalšími výdavkami - last minute dovolenka v kombinácii s all inclusive vás odbremení od všetkých starostí.

Tipy a odporúčania na last minute dovolenku na Kube

Hotely na Kube majú štandardnú európsku úroveň, a to najmä v známych turistických centrách. Odporúčame orientovať sa na hotely v kategórii 4 a 5*, ktorých služby sú na úrovni, zodpovedajúcej označeniu.

Kedy vycestovať na last minute dovolenku na Kube?

Na Kubu sa dá vycestovať celoročne. Má dve sezóny: horúce vlhké obdobie dažďov, kedy na ostrove spadne 70% zrážok a obdobie sucha, ktoré prináša na ostrov chladnejšie a suchšie počasie. Za hlavnú turistickú sezónu sa dá považovať obdobie sucha, ktoré trvá zvyčajne od novembra do apríla. Je ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať atrakcie ostrova a vyhnúť sa dažďu či extrémnym horúčavám.

Obdobie dažďa, teda od mája do októbra, sa na Kube považuje za mimosezónu a ceny sú tu vtedy nižšie. Toto obdobie si volia zväčša návštevníci s obmedzeným rozpočtom, ktorí sa chcú vyhnúť davom turistov. Pozrite si bližšie prehľad počasia na Kube v jednotlivých mesiacoch.
Kuba, večerná Havana
Kuba, Cienfuegos

Rezervujte si last minute na Kube teraz

Našu ponuku last minute zájazdov priebežne dopĺňame, cenovo výhodné zájazdy sa však rovnako rýchlo vypredajú. Ak si chcete dopriať exotickú dovolenku na Kube za dobrú cenu, najlepšie je na naše ponuky reagovať ihneď. Last minute = úspora až desiatok percent z ceny, množstvo dostupných termínov, skvelé služby, stravovanie a kopec zaujímavých zážitkov v cene. Objednajte si last minute dovolenku na Kube najlepšie ihneď, aby vám ju nevyfúkli iní nedočkavci!