Aktivity, šport, vodné radovánky a ďalšia zábava v Kalábrii

kalabria-Uzite-si-dovolenku-v-Kalabrii-aktivne.jpg

V Kalábrii sa nemusíte báť nudy. S pomocou mnohých športovísk, obchodov, reštaurácií a iných zábavných zariadení ju spoľahlivo zaženiete.

Šport a pohyb

Tak ako v celom Taliansku, aj v Kalábrii je k dispozícii veľké množstvo športovísk. Je možné využiť ihrisko na futbal, volejbalové kurty, požičovne športového náčinia, turistické chodníky a cyklistické trasy. Golfový klub San Michele sa nachádza v Cetraro, neďaleko rekreačného strediskaZambrone bol vybudovaný moderný akvapark.

Potápanie

Kalábria, to je raj pre vyznávačov vodných športov. Úchvatný podmorský svet láka potápačov aj milovníkov šnorchlovania z celého sveta.

Plachtenie

K plavbám po mori lákajú ideálne morské vetry.

Tenis

Tenisové kurty nájdete takmer všade, vrátane hotelových komplexov.

Nakupovanie a míňanie

Lacno nakúpite na miestnych trhoch, kde nájdete čerstvé ovocie, suveníry, ale aj textilné výrobky. Delegát CK FISCHER vám rád poradí, kam na trhy zájsť. Nebojte sa nakúpiť v malých obchodíkoch, špecializovaných obchodoch a hypermarketoch. Otvorené je od pondelka do soboty medzi 8 a 20 hodinou, pauza na siestu trvá od 13 do 16 hodiny.

Suveníry

Peknou spomienkou na dovolenku v Taliansku môžu byť tunajšie šperky a bižutéria, mramorové sošky, kávovary a poháre na likéry. Skvelým tipom sú pokrmy ako olivový olej, sušené paradajky, cestoviny, ligurzia zo sladkého drievka či saláma l'anduja.

Jedlo

V Kalábrii, samozrejme, nájdete reštaurácie s tradičnými pokrmami a pizzerie (o slávnej talianskej kuchyni si viac prečítajte v sekciiGastronómia), ale aj veľa stravovacích zariadení s medzinárodnou kuchyňou. Vyberie si naozaj každý. Prepitné tvorí 10 až 15 percent z celkového účtu.

Zábava a nočný život

V Kalábrii si vo väčších mestách a centrách môžete užiť pestrý nočný život. Je tu množstvo reštaurácií, kaviarní, barov aj nočných klubov a diskoték. Diskotéky pre svojich hostí organizujú aj mnohé hotelové komplexy. Pozrite sa tiež, kedy sa tu oslavujú talianske národné sviatky.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám