Stručný dejepis Kalábrie

Prvými preukázanými obyvateľmi Kalábrie boliGréci. Tí sem prišli pred rokom 1500 pred naším letopočtom a vybudovali mocné a bohaté osady. Potom ich v 3. storočí vystriedali Rimania, ktorí o Kalábriu po páde svojej ríše prišli. Kalábria pripadla Byzantskej ríši a musela čeliť mnohým nájazdom Arabov a Lombarďanov.

Na začiatku 11. storočia sa objavili Normani a založili Južné kráľovstvo. Švédsky kráľ Frederico II. potom vytvoril Kráľovstvo slnka, v ktorom sa snažil z talianskeho juhu vybudovať miesto, ktoré by spájalo rozdielne kultúry a civilizácie.

Cesta smerom k zjednoteniu s Talianskom

Po jeho smrti v roku 1250 pripadla Kalábria rodu Angioino. Ďalšími dobyvateľmi boli aj Španieli, Rakúšania alebo Bourbóni. Bohužiaľ, kvôli malárii a početným nájazdom pirátov sa väčšina obyvateľstva ukryla v horách a s obyvateľmi v údolí nekomunikovala.

kalabria-Historia-doslova-dycha-z-kazdeho-kalabrijskeho-mestecka.jpg

Pri zjednoteníTalianska v roku 1861 bol aj tento zapadnutý región pripojený ku zvyšku krajiny a začalo sa s budovaním cestných a železničných ciest. V súčasnej dobe žije väčšina obyvateľstva na pobreží, predovšetkým kvôli cestovnému ruchu, hlavnému pilieru príjmov tejto talianskej oblasti.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám