Kalábria je plná kopcov a lemuje ju nádherné pobrežie

Kalábriu nájdete na samom juhu Talianska v tzv. „špičke topánky“. Od Sicílie oddeľuje tento prevažne hornatý región pár kilometrov široká Messinská úžina, zo severu je obklopený oblasťou zvanou Basilicata, západné pobrežie obmýva Tyrhénske a východnú Iónske more. Celková rozloha Kalábrie predstavuje na ploche piatich provincií viac ako 15-tisíc kilometrov štvorcových.

kalabria-Typicka-kalabrijska-krajina-juhu-Apeninskeho-polostrova.jpg

Chrbticou Kalábrie sú Apeniny, predovšetkým divoké pohoria Silla a Pollino. V obidvoch sa nachádzajú národné parky, v druhom z nich tiež najvyššia hora celého kraja, 2 267 metrov vysoká Serra Dolcedorme. Hory klesajú striedavo na oboch stranách Kalábrie prudko do mora a vytvárajú tak jedinečne tvarované pobrežia.

Demografia kalábrijského polostrova

V Kalábrii žijú asi 2 milióny obyvateľov, väčšina ich pracuje v cestovnom ruchu, alebo v poľnohospodárstve. Na pestovanie olív, vínnej révy a citrusov sú tu vďaka teplej klíme a dostatočnému množstvu vody ideálne podmienky.

Hlavným mestom je pôvabné Catanzaro, kam sa úrady presťahovali v roku 1970 z Reggio di Calabria. Doteraz tam tiež sídli zastupiteľstvo.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám