Praktické informácie pre cesty na Srí Lanku

Exotická Srí Lanka môže na prvý pohľad pôsobiť ako poriadna divočina, v skutočnosti sa pri rešpektovaní niekoľkých základných pravidiel nedostanete v turistických oblastiach do žiadnych problémov.

Elektrický prúd

Elektrický prúd na Srí Lanke má napätie 240 V. Zásuvky majú tri vstupy ako napríklad v Indii. Adaptér si môžete zakúpiť takmer vo všetkých obchodoch s elektronikou.

Sri-Lanka-Uzijte-dovolenou-na-Sri-Lance-bez-problemu.jpg

Pitná voda

Väčšina hotelov na Srí Lanke má do kohútikov zavedenú pitnú vodu. Ja však dobré sa po príjazde na použiteľnosť vody opýtať. Pitnú vodu, samozrejme, bez problémov zakúpite v plastových fľašiach v každom minimarkete.

Kriminalita a bezpečnosť situácie

Kriminalita je na Srí Lanke veľmi nízka i napriek tomu, že v posledných rokoch mierne narastá. Jediné, na čo by si mali turisti dávať pozor, sú drobné vreckové krádeže hotovosti, šperkov, dokladov alebo fotoaparátov. Ak však dodržíte bežné opatrenia (minimálna hotovosť, bezpečné uloženie cenností, obmedzenie pohybu v opustených lokalitách a pod.), nemusíte sa na ostrove o svoju bezpečnosť báť.

Opaľovanie

Na Srí Lanke má slnko lúče veľmi ostré. Myslite preto na opaľovacie krémy s vysokým faktorom a na ďalšie spôsoby ochrany pred slnečným svitom (slnečné okuliare, pokrývka hlavy, dostatok tekutín atď.). Opaľovanie na plážach bez vrchného dielu plaviek je v krajine zakázané.