1. Fischer.sk
  2. Slovinsko
  3. Praktické informácie

Praktické informácie o Slovinsku

Vychutnajte-si-Slovinsko-po-vsetkych-jeho-strankach.jpg

Ak si nie ste istí, ako je to v Slovinsku s elektrickým prúdom, pitnou vodou, bezpečnostnou situáciou a silou slnečného žiarenia, sú nasledujúce riadky určené práve pre vás.

Elektrický prúd

Slovinská elektrická sieť je zhodná s našou, nominálne napätie je 230 V/50 Hz. Na prístroje zakúpené v Slovenskej republike nie je nutný žiadny adaptér ani menič.

Voda

Voda z vodovodu je pitná po celom Slovinsku a jej úprava sa riadi prísnymi európskymi normami. Možno ju preto bez obáv konzumovať, používať na varenie či osobnú hygienu.

Bezpečnosť a kriminalita

Slovinsko sa považuje za vyspelú európsku krajinu, pre turistov úplne bezpečnú. Stretnúť sa môžete maximálne s drobnou pouličnou kriminalitou, dbajte preto na zvyčajnú obozretnosť. Strážte si hotovosť, platobné karty, osobné doklady a na plážach nenechávajte príručnú batožinu bez dozoru.

Opaľovanie

Mierna stredoeurópska klíma sa síce nevyznačuje príliš agresívnym slnkom, avšak aj pri Jadrane, vo vyšších polohách Álp či v slovinských termálnych parkoch sa dá ľahko spáliť. Dodržiavajte zásady zdravého opaľovania, používajte krémy s patričným ochranným faktorom, chráňte si zrak kvalitnými slnečnými okuliarmi, používajte pokrývku hlavy a vyhýbajte sa pobytu na slnku v poludňajších hodinách.