×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Rodrigues Island

Mapa

Zobraziť hotely na mape

Podrobné informácie

 • 24°C júl / august *
 • 23°C júl / august *

* priemerné teploty

Rodrigues, osamotený krásavec ideálny na vašu dovolenku.

Jedným za najpodivuhodnejších miest na Zemi je neveľký ostrovček Rodrigues. Leží uprostred Indického oceána asi 600 kilometrov východne od Maurícia a v poslednej dobe sa stáva stále obľúbenejšou turistickou destináciou. Geograficky prináleží medzi Maskarénske ostrovy, politicky je súčasťou republiky Maurícius. Jeho hlavným mestom je Port Mathurin, letisko Sir Gaëtan Duval Airport (predtým známe ako Plaine Corail Airport) sa nachádza na južnom cípe ostrova.

Príjemná prechádzka pôvabným pobrežím

Rodrigues, nazývaný tiež ako „Popoluška Maskarén“, je zhruba 100 kilometrov štvorcových veľký ostrov sopečného pôvodu, na ktorom žije necelých 50 tisíc obyvateľov. Pre Európu ho objavil portugalský moreplavec Diego Rodriguez v roku 1528. Vyniká pestrou tropickou krajinou a členitým pobrežím, okolo ktorého sa vinie plytká, tyrkysová lagúna. Preto je obľúbený predovšetkým medzi milovníkmi prírody, potápania a pokojnej, romantickej dovolenky.

Pre Rodrigues sú typické početné, krátke pláže skryté medzi kamenistými brehmi, obzvlášť na severe a východe ostrova. Vynikajú jemným, svetlým pieskom, pozvoľným klesaním do krištáľovo čistej lagúny a panenským pokojom, ktorý narušuje iba niekoľko ubytovacích zariadení. Nádherný podvodný svet okolo tunajších koralových útesov a 17 ostrovčekov doslova nabáda k prieskumu fascinujúcej morskej fauny i flóry.

Stále je čo robiť.

Rodrigues.jpgK najobľúbenejším aktivitám na ostrove Rodrigues sa okrem šnorchlovania a potápania (k dispozícii je i niekoľko lodných vrakov na čele s britským korábom Trio) radí turistika, plavby po oceáne a relaxácia. Za návštevu rozhodne stojí metropola Port Mathurin s prístavom a radom krčmičiek v krivolakých uličkách.

Určite si nenechajte ujsť ani letecký výlet na Maurícius, kde môžete navštíviť:

 • Botanickú záhradu Pamplemousse
 • Národný park Black River s vodopádmi
 • Pamätihodnosti Port Louis
 • Severný mys Cap Malheureux
 • Späť na prehľad informácií o ostrove Maurícius a ponuku zájazdov.
 • Zobrazit podrobné informace

  Môžete vyberať napríklad z týchto hotelov (uvedené ceny sú konečné!)

  Uvedené ceny platia pre obsadenosť 2 dospelí

  Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
  Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám