Last minute Dominikánska republika

Objavte to najlepšie z Dominikánskej republiky s last minute zľavou 

  1. Fischer.sk
  2. Last minute
  3. Last minute Dominikánska republika

Pláže s jemným bielym pieskom, more teplé po celý rok, relax v tieni kokosových paliem, luxusné all inclusive rezorty, skvelé jedlo a pohostinní obyvatelia. To všetko vám počas dovolenky naservíruje Dominikánska republika, ostrovná perla Karibiku. Hlavným lákadlom okrem nádherných pláží je tropická príroda, ktorá sa vám naplno odhalí počas ekoturistiky v národných parkoch a pohoriach.  

Nájdete tu tiež špičkové golfové ihriská, zábavné parky, mestá s koloniálnou architektúrou a panenské ostrovy s koralovými útesmi. Vyberte si z našej ponuky komfortných hotelov a leťte za karibským dobrodružstvom s CK Fischer priamo a bez prestupu z Bratislavy. Last minute dovolenka v Dominikánskej republike, to je exotický úlet do raja, v ktorom vám bude srdce búšiť v rytme zmyselnej bachaty. 

Prečo na last minute dovolenku do Dominikánskej republiky

Špičkové rezorty aj pre náročných 
Letoviská ako Punta Cana či Bayahibe sú známe veľkolepými rezortmi so Spa 
Úchvatné pláže s bielym pieskom 
Nájdete tu perfektne vybavené pláže i také, kde si užijete súkromie 
Dychberúca príroda 
Čakajú na vás výlety do džungle, plnej exotických druhov stromov a rastlín 

Prečo Dominikánska republika? 

Dominikánska republika je jednou z geograficky najrozmanitejších krajín Karibiku. Striedajú sa tu priam gýčovo krásne pláže s pohoriami, púštnou krajinou a džungľou, kde sa to hemží tropickými zvieratami a bujnou vegetáciou. Na čo všetko sa môžete v Dominikánskej republike tešiť? 

Príroda, príroda, príroda 

Táto destinácia učaruje všetkým, ktorí sú radi v kontakte s prírodou. Ak sa vydáte na výlet do vnútrozemia, objavíte majestátne vodopády a rieky, kliesniace si cestu cez skaly a tropický porast. Budete dýchať osviežujúci horský vzduch a vaše pešie túry budú odmenené panoramatickými výhľadmi na okolitú krajinu.   

Zo všetkých zaujímavých miest spomeňme napríklad národný park Los Haitises, ktorý predstavuje jednu z oblastí s najbohatšou biodiverzitou v krajine a celom Karibiku. Počas jeho návštevy môžete obdivovať viac než 100 druhov tropických vtákov, množstvo endemitov, ale aj staré vápencové jaskyne s pôvodnými indiánskymi maľbami. Zaujímavými výletnými cieľmi sú aj prírodná rezervácia Ojos Indigenas či ekologický Manati Park

Typická pláž v Dominikánksej republike   Výprava za delfínmi

Idylické pláže a celý rok teplé more 

Klíma v Dominikánskej republike je tropická, čo znamená, že tu panuje teplé a vlhké počasie po väčšinu roka. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C. More pri pobreží Dominikánskej republiky je ideálne na kúpanie, šnorchlovanie i vodné športy.  

 A keďže sme v Karibiku, nikoho neprekvapí, že tunajšie pláže patria k najkrajším na svete. A to nielen tie v najznámejších letoviskách ako je Punta Cana, Bayahibe či La Romana. Za panenskými plážami môžete vyraziť aj mimo ostrova na niektorý z priľahlých ostrovčekov, ako je napr. ostrov Cayo Levantado či ostrovčeky Catalina a Saona.  

V uliciach to žije hudbou a tancom 

Dominikánci milujú tanec. Srdcom ostrovného folklóru je tanec merengue, ktorý je medzi domácimi mimoriadne obľúbený a je nevyhnutnou súčasťou každej zábavy. Zabaviť sa môžete v množstve podnikov, od reštaurácií po diskotéky, ktoré sú otvorené každý deň do skorých ranných hodín a často ponúkajú špeciálne akcie. 

Ak by ste mali chuť na zábavu trochu “z iného súdka,” a máte na to odvahu, nenechajte si ujsť kohútie zápasy, ktoré Dominikánci milujú. Ak chcete pokojnejšiu alternatívu, odporúčame golf na Punta Cana. Tunajšie golfové ihriská sú známe svojou kvalitou a nádhernými výhľadmi. 


Kam na dovolenku v Dominikánskej republike? 

Východné pobrežie s najväčším výberom špičkových rezortov

Predstavuje zhruba sto-kilometrový úsek medzi rekreačným strediskom Uvero Alto na severe a oblasťou El Cabo na juhu. Práve v tejto oblasti sa nachádzajú najnavštevovanejšie rekreačné strediská krajiny vrátane obľúbeného letoviska Punta Cana. Luxusné rezorty ponúkajú dovolenku plnú relaxácie, kúpania, športu a zaujímavých aktivít.  

Natrafíte tu na celú radu reštaurácií, obchodov, golfových ihrísk, aquaparkov a ďalších atrakcií. Hlavným lákadlom východného pobrežia sú výlety za delfínmi na Dolphin Island, morský park Marinarium, aquapark Sirenis Aqua Games či plavba katamaránom na prekrásne ostrovy Saona a Isla Catalina

Samaná a okolie s tropickou prírodou

Zahŕňa polostrov rovnakého mena, ktorý vyčnieva do Atlantiku na severovýchode krajiny, zhruba 10 km od mesta Sánchez. Turistickým centrom tejto oblasti je Santa Barbara de Samaná, letovisko, ktoré ponúka tropickú prírodu, perfektné pláže obklopené džungľou i blízkosť národného parku Los Haitises

Južné pobrežie s kultúrnou metropolou Santo Domingo

Južné pobrežie je oproti východnému menej komerčné a ponúka viac autentických a kultúrnych zážitkov. Top lákadlom oblasti je mesto Santo Domingo, ktorého historická časť La Zona Colonial je zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Návštevníkom ponúka množstvo múzeí, galérií a kultúrnych centier, stavieb s koloniálnou architektúrou a živú atmosféru.  

Z typicky prímorských letovísk sú vyhľadávané strediská Bayahibe a La Romana. Kým Bayahibe ponúka ticho, pokoj a autentickú dominikánsku atmosféru s drevenými domčekmi v pastelových farbách, susedné mesto La Romana je vyhľadávané pre jeho pláže ocenené Modrou vlajkou, golfové ihriská, luxusné hotely a výlety na neďaleké ostrovy Saona a Catalina. 

Vyberte si z týchto hotelov v Dominikánskej republike

Načítám...

Výhody last minute dovolenky v Dominikánskej republike 

Dovolenka v Dominikánskej republike osloví priaznivcov netradičných destinácií a všetkých, ktorí si z ciest radi prinášajú obohacujúce zážitky. Jedným zo spôsobov, ako si užiť Dominikánsku republiku naplno, je zvoliť si last minute pobyt. Aké výhody to prináša? Hlavnou výhodou last minute dovolenky sú zľavy, s ktorými môžete výrazne ušetriť. Pri last minute obsadzuje cestovná kancelária posledné voľné miesta a pretože ich potrebuje vypredať, ponúka atraktívne ceny. To je skvelou príležitosťou, ako si užiť aj vzdialené exotické destinácie a neminúť pritom majland. 

Navyše, ak si objednáte last minute dovolenku mimo hlavnej sezóny, znamená to aj menej turistov a viac času na spoznávanie prírodných krás, pamiatok či atrakcií vo väčšom súkromí. Výhodou je aj menšia pravdepodobnosť storna - riziko nepredvídateľných udalostí je nižšie ako pri plánovaní dva či tri mesiace vopred. 

Dominikánska republika výhodne: last minute s all inclusive 

Pokiaľ ide o jedlo a pitie, najlepšou voľbou, ktorá vás odbremení od všetkých starostí, je dovolenka v Dominikánskej republike s all inclusive programom. All inclusive strava zahŕňa raňajky, obed a večeru formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa a vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby. Samozrejmosťou sú ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo.  

Dovolenka v Dominikánskej republike s all inclusive zahŕňa tiež denné a večerné animačné programy pre deti i dospelých a športové aktivity v cene. Vy si môžete bez výčitiek vyložiť nohy a užívať všetko to, za čím ste sem z diaľky pricestovali. 

Ultra last minute Dominikánska republika: na pláži už zajtra! 

Je pre vás prioritou nízka cena? Super alebo ultra last minute v Dominikánskej republike predstavuje dovolenku na poslednú chvíľu za najnižšiu možnú cenu. Hlavnou výhodou sú extra výrazné zľavy, ktoré môžu dosiahnuť až desiatky percent. 

Oproti štandardným last minute ponukám, kde je odlet plánovaný o týždeň a viac, super last minute dovolenka v Dominikánskej republike znamená odlet v extrémne krátkej dobe - do pár dní alebo hoc aj zajtra…Preto ak ste v cestovaní flexibilní, môžete natrafiť na ozaj závideniahodné ceny a užiť si skvelú dovolenku pri mori za zlomok pôvodnej sumy. O čo viac ušetríte, o to viac peňazí vám ostane na zážitky, jedlo či výlety… 
Las Galeras
Playa Rincon


Najlepší čas na rezerváciu last minute je teraz 

Najradšej by ste na karibských plážach chytali bronz už zajtra? Skvelé! Dominikánska republika last minute = množstvo dostupných termínov, skvelé služby, stravovanie a kopec zážitkov v cene. Zabudnite na nekonečné odpočítavanie dní do vytúženej dovolenky - vaše spontánne dobrodružstvo môžete odštartovať hoc aj zajtra

A hoci ponuky priebežne pridávame, rovnako rýchlo sa míňajú… Preto odporúčame objednávku dovolenky zbytočne neodkladať, aby vám ju nevyfúkli iní nedočkavci!