Pláže na Malte

More je na Malte priezračné a čisté, vhodné na kúpanie, potápanie a šnorchlovanie. Nenájdete tu kilometre dlhých piesočných pláží, ale tie, ktoré sa tu nachádzajú, určite stoja za návštevu.

Odporúčame tieto maltské pláže

Mellieha Bay

Viac ako kilometer dlhá piesočnatá pláž je najväčšia a tiež najnavštevovanejšia na Malte. Ponúka ideálne podmienky pre rodiny s deťmi. Vstup do mora je tu veľmi pozvoľný a more vyhriate. V bezprostrednej blízkosti pláže sú stánky s občerstvením a ponukou vodných športov.

Golden Bay

Golden Bay, čiže Zlatá zátoka, je jednou z najznámejších a turisticky najobľúbenejších pláží na Malte. V jej blízkosti sa nachádza parkovisko, autobusová zastávka a priamo na nej nájdete kaviareň. Chodníkom pozdĺž pobrežia sa môžete prejsť na pláže Ghajn Tuffieha a Gnejna Bay.

Ghajn Tuffieha

Menšia piesočná pláž prístupná po schodoch s prudším vstupom do mora. Je veľmi obľúbená medzi priaznivcami šnorchlovania. Nad plážou sa týči opustená strážna veža Ghajn Tuffi-eha.

Gnejna Bay

Obľúbená, asi 150 m dlhá piesočná pláž na severovýchode ostrova, v ktorej bezprostrednej blízkosti sa nachádza stánok s občerstvením a parkovisko.

Malta-Uzasne-maltske-pobrezi-je-plne-romantickych-zakouti.jpg

Paradise Bay

Malá úzka a piesočná pláž je skutočným rajom. Ide o obľúbené miesto pre kúpanie a šnorchlovanie. Pláž je prístupná po schodoch a nájdete tu aj reštauráciu.

Armier Bay

Stranou turistických stredísk leží menšia prírodná piesočnatá pláž s očarujúcim výhľadom na susedné ostrovy Gozo a Comino.

St. George´s Bay

Malá mestská piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorá býva počas letných mesiacov veľmi navštevovaná.

Pretty Bay

Piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodná pre rodiny s deťmi sa nachádza v centre mestečka Birzebbuga na východnom pobreží ostrova.

Santa Marija Bay

Úzka piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a krištáľovo čistým morom na ostrove Comino. Je vzdialená asi 20 minút chôdze od preslávenej Modrej lagúny.

Ramla Bay

Najväčšia a najkrajšia pláž na ostrove Gozo s červenkastým pieskom, ktorá ani počas letných mesiacov nebýva preplnená. V bezprostrednej blízkosti pláže sa nachádza stánok s ponukou občerstvenia a vodných športov.