1. Fischer.sk
  2. Kuba
  3. Kuba
  4. Podnebie a počasie

Podnebie a počasie na Kube

Kuba sa nachádza v tropickom podnebnom pásme a jej počasie výrazne ovplyvňujú pasáty vanúce prevažne severovýchodným smerom. Najlepšie obdobie pre dovolenku na Kube predstavuje prvá tretina roka, ale napríklad v letovisku Varadero si možno užiť prázdniny kedykoľvek v roku.

Dlhodobá predpoveď počasia pre Kubu

Typická kubánska klíma sa prejavuje teplotami okolo 30 stupňov, občasným silnejším vetrom a tiež prehánkami. Najviac ich býva v období dažďov od mája do októbra, najmenej počas zimy. Kuba v zime (december a január) je v znamení chladnejšieho počasia, na druhú stranu teploty okolo 26 stupňov sú pre našinca často oveľa príjemnejšie ako veľké horúčavy. Od leta hrozí nebezpečenstvo tornád, ktorých vrcholné obdobie nastáva v septembri a októbri.

Kuba-foto-pocasi-1.jpg

Maximálnu teplotu 38,8 °C namerali v Jucaritu (provincia Granma) 17. apríla 1999. Najnižšia teplota 0,6 °C sa vyskytla v Bainoa 18. februára 1996. Kubánci teda nevedia, čo to je mráz!

Kedy ísť na Kubu na dovolenku

Opaľovaniu na pláži najviac praje tradičná turistická sezóna od mája do septembra. Záujemcovia o aktívny odpočinok a cestovanie by mali na Kubu letieť v zime a začiatkom jari. Na ostrove je veľmi vlhko, preto odporúčame vziať si so sebou skôr voľnejšie a priedušné oblečenie.

Priemerné teploty na Kube (v tieni, v °C)

Pocasie-N-Kuba-vzduch.jpg

Priemerné zrážky na Kube (v mm)

Pocasie-N-Kuba-zrazky.jpg

Priemerné teploty morskej vody na Kube (v ° C)

Pocasie-N-Kuba-voda.jpg


Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám