1. Fischer.sk
  2. Kuba
  3. Kuba
  4. Aktivity a zábava

Aktivity a zábava na Kube

Športovanie, spoznávanie podmorského života, svetoznáme lákadlá ako rum a cigary, kabaret, tanec salsa či pamiatky UNESCO ... Kuba má na poli zábavy naozaj čo ponúknuť, stačí sa inšpirovať našimi tipmi.

kuba-Vylet-katamaranem-kolem-ostrova-Cayo-Largo.jpg

Šport na Kube

Nemotorizované vodné športy

Nemotorizované vodné športy (jachtenie, windsurfing, kanoe, šnorchlovanie, vodné bicykle) väčšinou tvoria súčasť programu all inclusive. Motorizované vodné športy (vodné skútre, člny) sú za poplatok.

Golf Kuba

V blízkosti hotela Melia Las Américas v stredisku Varadero sa nachádza golfové ihrisko s 18 jamkami a cenou za green fee okolo 95 CUC. Druhé ihrisko nájdete na juhu Havany (Habana Golf Club).

Potápanie

Kuba ponúka ideálne podmienky pre potápanie a vo všetkých turistických centrách nájdete školy potápania ako Barracuda (Varadero), Scuba Eagle Ray a Sea Lovers Diving Center (Guardalavaca) či Marina Puertosol (Cayo Largo). Rajom pre potápačov sú koralové ostrovčeky "cayos" (napr. Cayo Largo, Cayo Santa Maria, Cayo Coco).

Turistika

Pamiatky UNESCO na Kube

Miesto Provincia Rok zapísania Popis
Alejandro de Humboldt Holguín, Guantánamo 2001 Národný park s mimoriadnou biodiverzitou
Archeologická krajina kávových plantáží z 19. století Santiago de Cuba, Guantánamo 2000 Zbytky plantáží v pohorí Sierra Maestra
Camagüey Camagüey 2008 Historické mesto s originálnym systémom obrany pred pirátmi
Cienfuegos Cienfuegos 2005 Architektúra koloniálneho mesta v neoklasicistickom slohu
Desembarco del Granma Granma 1999 Národný park s úžasnými útesmi a endemickou prírodou
Havana La Habana 1982 Koloniálna architektúra a opevnenie starého mesta
Santiago de Cuba Santiago de Cuba 1997 Pevnosť San Pedro de la Roca (Castillo del Morro)
Trinidad Sancti Spíritus 1988 Staré mesto s pamiatkami z 18. a 19. stor.
Valle de los Ingenios Sancti Spíritus 1988 Údolie cukrovarov s pôvodnými cukrovarmi
Viñales Pinar del Río 1999 Krasové údolie so skalnými útvarmi mogoty

Nakupovanie suvenírov: z Kuby si odveziete hlavne rum a cigary

Nakupovanie na Kube je obmedzené a ceny sú relatívne vysoké. Turisti zvyčajne nakupujú v obchodoch priamo určených pre cudzincov – vo Varadere sa sústredí na hlavnej triede, na 44. ulici a na námestí Plaza América. V sieti Caracol s otváracou dobou od 9 do 19 hodín od pondelka do piatku (v sobotu iba do 14 hodín) nájdete širokú paletu tovaru vrátane rumu. Obchody Tiendas Panamericanas majú menší výber, ale po finančnej stránke trochu ušetríte. Rozdiely v cenách v obchodoch rovnakého reťazca takmer neexistujú.

Trhy na Kube

Najväčšie trhy vo Varadere vás čakajú na hlavnej triede 1ra Avenida. Kúpite na nich ručne vyrábané kožené dekoratívne a iné umelecké predmety. Ďalšie trhy na 12., 15., 46. a 51. ulici tiež fungujú väčšinou celý deň od 9 do 18 hodín s poludňajšou prestávkou.

Kubánske cigary

Existuje 42 druhov a veľkostí havanských cigár, ktoré sa delia na jemné, stredné a silné. Vybrať si správny cigaru vyžaduje určité znalosti a znalci sú podrobne oboznámení s rôznymi chuťami a druhmi. Najlepšie kubánske cigary sa vyrábajú ručne a balia sa do krabičiek z cédrového dreva.

Kuba-foto-aktivity-2.jpg

S výrobou špičkovej značky Cohiba, pomenovanej podľa pôvodného tainského výrazu pre tabak, sa začalo v roku 1966 pre diplomatické účely. Dnes sa ponúka v 11 typoch, od stredných po silné. Medzi najobľúbenejšie cigary na Kube patrí aj Montecristo, H Upmann, Robaina či Romeo y Julieta.
Na základe vyhlášky môže každá osoba staršia ako 18 rokov vyvážať z Kuby (v príručnej i odbavenej batožine):
  • 20 kusov cigár bez dokladu a v akomkoľvek balení,
  • ďalších 50 kusov bez dokladu.
Cigary však musia byť v pôvodnom balení, krabica zapečatená kolkom s holografickou časťou a etiketou spoločnosti Havanos. Ak balenie cigár tieto náležitosti nespĺňa, výstupná colná kontrola ho zabaví.
 
Ak chcete z Kuby priviezť naozaj kvalitný darček, odporúčame vyhnúť sa nákupu cigár na čiernom trhu (tzn. od neznámych osôb na ulici i hotelového personálu). Tieto cigary väčšinou neprechádzajú prísnou výstupnou kontrolou a ich kvalita nie je porovnateľná s cigary vyrobenými v továrňach. Nižšia kvalita sa prejavuje napr.:
  • v ťahu cigár,
  • ich vyschnutím (lebo sa neskladujú v správnej teplote a vlhkosti),
  • tabakovým lístím z iných oblastí (ako aké je predpísané pre dané značky),
  • falošnými kolkami a prstienkami na cigarách.

Zábava a nočný život na Kube

Synonymom pre nočný život Kuby je Tropicana, najväčší kabaret v Karibiku. Funguje v havanskej štvrti Marianao od roku 1939. Veľkolepé vystúpenie pod holým nebom začína každý deň okolo 22 hodin. Sedadlá sa delia do troch kategórií podľa vzdialenosti od javiska a vstupenky odporúčame zakúpiť vždy s predstihom. Ďalší havanský kabaret El Parisien sa nachádza v hoteli Nacional.

Vyhlásené nočné podniky v Havane

Názov Zameranie Adresa
Casa de la Música Habana Hudobný klub Ulica Galiano
Casa de la Música Miramar Hudobný klub Štvrť Miramar
Floridita Bar Ulica Obispo
Habana Cafe Jazzový klub Hotel Melia Cohiba
La Bodeguita Bar Blízko katedrály

Nočný život Varadera naproti tomu nie je príliš bohatý. Ak sa vo večerných hodinách vypravíte mimo hotel, navštívte kabaret Continental v hoteli Internacional, Casa de la Música (54. ulica) a bary 62 či La Comparsita (oba 62. ulica centra). Vystúpenia Buena Vista Social Club sa konajú v kongresovej sále na námestí Plaza América.

kuba-Uzijte-si-ruch-vecerni-Havany.jpg

Na Kube by ste možno nečakali zábavný park Baconao s botanickou záhradou, delfináriom, dopravným múzeom, modelmi dinosaurov a vyhliadkou Gran Piedra.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám