Oblasti v destinácii - Kapverdy

Mapa

Podrobné informácie

  • 27 - 28 °C júl / august *
  • 25 °C júl / august *

* priemerné teploty

Kapverdy, dovolenka na ostrovoch Zeleného mysu

Napriek tomu, že navzdory svojmu názvu nie sú zelené a jedná sa v podstate o pokračovanie africkej púšte, Kapverdské ostrovy umožňujú skvelé prežitie vašej dovolenky. Patria k najstabilnejším štátom afrického kontinentu, disponujú solídnou infraštruktúrou a pýšia sa radom prírodných lákadiel.

Kapverďania, potomkovia portugalských námorníkov a afrických otrokov, sú nesmierne pohostinní a solidárni. Vďaka tunajšej lahodnej gastronómii, bohatej kultúre a príjemnému horúcemu počasiu bude váš pobyt na Kapverdách nezabudnuteľný.

Prečo si zaistiť zájazd na Kapverdské ostrovy

Kapverdy predstavujú originálnu zmes Európy (katolícka viera, jazyk) a Afriky (kuskus, hudba). Vulkanická krajina Kapverd ukrýva zaujímavé miesta a na pobreží ostrovov ako Sal či Boa Vista sa tiahnu nádherné piesočné pláže. Vďaka absencii masového turizmu sú doteraz poloprázdne.
 
Za videnie tu stojí fascinujúca zátoka Buracona, stolová hora Monte Verde alebo stará soľná baňa Pedra de Lume. Historické mesto Cidade Velha patrí na zoznam UNESCO a pekný výlet si urobíte k "ohňovému vrchu" Pico de Fogo.

Vydajte sa v ústrety ubytovanie na Kapverdách

Pozrite sa na podrobné informácie o Kapverdách a zaistite si dovolenku aj s deťmi na tomto úžasnom súostroví v Atlantiku čo najskôr. Tóny vidieckych piesní funaná vás očaria!
 

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Kapverdy