Oblasti v destinácii - Kapverdy

Podrobné informácie

  • 27 - 28 °C júl / august *
  • 25 °C júl / august *

* priemerné teploty

Kapverdské ostrovy, zem Kreolov, ukrytá v Atlantiku 

Chcete zažiť trochu nevšednej exotiky? Objavte Kapverdské ostrovy (anglicky tiež Capo Verde alebo portugalsky Cabo Verde), turizmom nepobozkané súostrovie v Atlantiku pri západnom pobreží Afriky. Predstavujú originálnu zmes Európy (katolícka viera, jazyk) a Afriky (kuskus, hudba). Radia sa k najstabilnejším africkým štátom, majú dobre rozvinutú infraštruktúru a najmä nádherné piesočnaté pláže so šokujúco modrou vodou, ktorú budete mať takmer pre seba. 

Kapverdy charakterizujú tiež usmiati obyvatelia, výborná gastronómia, hudba v štýle “morna” a fotogenická vulkanická krajina s púšťami, sopkami, zalesnenými pohoriami a zátokami. Napriek horúcemu počasiu sa vďaka sviežemu atlantickému vzduchu nebudete cítiť ako na grile a budete tak mať dostatok energie na objavovanie všetkých 10 ostrovov.  

Sal alebo Boa Vista? Ktorý ostrov si vybrať? 

Dva najhlavnejšie turistické ostrovy Kapverd sú Sal a Boa Visa. Aký je medzi nimi rozdiel?  

Sal je najobľúbenejším a najnavštevovanejším ostrovom súostrovia Kapverd, v ktorom je najširšia ponuka hotelov. Rezorty v jeho turistickom srdci, mestečku Santa Maria, sa pýšia výbornou polohou priamo na pláži a pešou dostupnosťou reštaurácií a barov.  

Ostrov Boa Vista je menej rušný a vhodnejší na pokojnú dovolenku s príjemným leňošením na takmer prázdnych plážach v dĺžke až 55 km. Jeho najväčším lákadlom je možnosť pozorovať morské korytnačky a niekoľko druhov žralokov vo voľnej prírode. 

Čo ostrov, to iný výlet 

Dovolenku na Kapverdských ostrovoch si užijete, či už ste sem prišli vypnúť od civilizácie a prechádzať sa po nekonečných, poloprázdnych plážach, alebo vás, naopak, láka dobrodružstvo. S CK Fischer máme pre vás pripravené perfektné výlety formou od off-road jazdy, okružných jázd na buginách až po plavby spojené so šnorchlovaním, rybolovom a grilovaním.  

Vyskúšate si sandboarding, zipline a ochutnáte miestne špeciality, vrátane likérov či vína, ktoré stvorili sopečné polia. Zavedieme vás na vrchol sopky, do čarovných podhorských dedín i do nespútanej prírody chránených parkov s výhľadom na Atlantik. Kapverdy, to sú desiatky zážitkov a miest, ktoré čakajú iba na vás! 

 

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Kapverdy