Denpasar

Umiestnenie: Indonézia Bali Denpasar
typ: Mesto

Náš názor

Denpasar, uponáhľaná balijská metropoly

Spoločenským, historickým aj kultúrnym srdcom Bali je Denpasar (indonézsky Kota Denpasar), hlavné administratívne sídlo ostrova aj rovnomennej provincie. Spoznáte v ňom chaotický život typický pre veľké mestá v ostatných častiach Indonézie , zato bez moderných, do oblakov šplhajúcich mrakodrapov. Vďaka tomu si zachováva tradičnú balijský ráz.

Denpasar (počet obyvateľov sa blíži k jednému milióna) sa rozkladá na juhu Bali, v miestach, kde sa pevnina výrazne zužuje, aby sa zmenila v šiji spájajúcej ostrov s polostrovom Nusa Dua . Práve v týchto miestach, asi 10 kilometrov južne od okraja mesta, stojí medzinárodné letisko Ngurah Rai. Opačným, severným smerom, sa dvíhajú svahy sopečných kužeľov Gunugn Agung a Gunung Batukaru.

Vydajte sa na prechádzku Denpasar

Denpasar (čo vlastne v preklade znamená "Severná trh") bol v 19. storočí sídelným mestom kráľovstva Badung. Spomienkou na holandskú brutálny intervenciu z roku 1906 je socha Puputan (označenie hromadné rituálne samovraždy) na ústrednom námestí Taman Puputan. O kus ďalej, v parku Lapangan Puputan Renon, sa vypína obrie monument Bajra Sandhu.

Ďalšie lokalitou, ktorú by ste v kozmopolitnom Denspasaru určite nemali vynechať, je tradičný trhovisko Kumbasari (Badung). Museum Bali predstavuje dejiny , umenie, remeslá i folklór ostrova. Hinduistický chrám Pura Agung Jagatan sa pýši krásnymi plastikami z indonézskych eposov Mahábhárata a Ramayana.

  • Neváhajte teda a navštívte Denpasar na Bali .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám