Kos

Umiestnenie: Grécko Kos Kos
typ: Mesto

Náš názor

Kos je hlavné mesto ostrova s typicky gréckou atmosférou. Dominuje mu romantický prístav s johanitskou pevnosťou a vôbec tu uvidíte najviac historických pamiatok. Nájdete tu príjemné posedenie v kaviarňach a tavernách, ale aj nočný život v kluboch. Najväčšia koncentrácia ich je na tzv Bar street.

Palác rytierov - johanitský hrad - Castle of the Knights

Bol postavený koncom 14. storočia rytieri rádu johanitov, najmä na obranu mesta proti útokom pirátov. Na stavbu bol použitý mramor a kamene zo zbúraných antických chrámov. Dnes v ňom môžete nájsť zbierku antických sôch. Palác nájdete v pravej časti prístavu.

Hippokratov platan

Najstarší strom v Európe, pod ktorým Hippokrates údajne liečil a vyučoval. Stojí naproti vchodu do johanitské pevnosti.

Agora

Antické trhovisko s pozostatkami helenistických chrámov a ranne kresťanskej baziliky. Nájdete ho medzi nám. Eleftherias a johanitskou pevnosťou priamo u tzv Bar street.

Gymnasium Xystos

Gymnasium Xystos je antické atletické športoviská s rozlohou jeden hektár, kde sa dodnes zachovalo 17 dórskych stĺpov z bieleho mramoru z pôvodných 81. Na severnej strane sú zas k videniu krásnej mozaiky.

Casa Romana

Románska vila zo 3. storočia, ktorá bola postavená na ruinách pôvodne helénskeho domu. Pred niekoľkými rokmi bola zrekonštruovaná do pôvodnej podoby. Nájdete tu niekoľko átrií, pôvodné fresky a mozaiky.

Odeon

Antické divadlo Odeon bolo odkryté v roku 1929. Teraz je po kompletnej rekonštrukcii. Dobre zachovalé boli schody z bieleho mramoru i antické sochy, ktoré sú dnes v městskémmuzeu. Najcennejšie je socha Hippokrata v nadživotnej veľkosti. Dnes sa tu konajú divadelné predstavenia a koncerty.

Múzeum

Nachádza sa na námestí Platia Eleftherias. Súčasťou expozície sú malé sochy Afrodity, Erosa a Demeter - helenistickej sochy z bieleho mramoru - ďalej mozaiky, keramika, najznámejšia je socha Hippokrata.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám