Safaga

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Safaga
typ: Mesto

Náš názor

Pokojná a športová Safaga

Pokojná atmosféra, trhy a bazáre, komfortné hotelové areály a jedinečné koralové útesy v okolí charakterizujú známe letovisko Safaga. Obzvlášť šnorchlovanie a potápanie sa tu stalo mimoriadne populárnou aktivitou.

Mestečko Safaga (okolo 35 tisíc obyvateľov) sa nachádza na severozápadnom pobreží Červeného mora. Priamo proti nemu z vody vystupuje asi 5 kilometrov dlhý ostrov rovnakého mena. Celá oblasť leží zhruba 60 kilometrov južne od rekreačného strediska Hurghady, 150 kilometrov severne od letiska v Marsa Alam a okolo 200 kilometrov od údolia rieky Níl.

Prečo navštíviť Safagu

Prístav v Safage existoval pod názvom Philotera už v 3. storočí pred n. l. Dnes mesto Safaga žije prevažne z cestovného ruchu a z ťažby fosfátov, navyše ide o významné miesto, odkiaľ vyplávajú lode do Saudskej Arábie.

Morská voda pri Safage sa pýši mimoriadnou salinitou a bohatosťou minerálov, pozitívne pôsobiacou na ľudskú pokožku. Výborné podmienky tu nájdu priaznivci windsurfingu (klub Mistral), v roku 1993 sa tu konal svetový šampionát. K obľube lokality prispieva aj blízkosť ďalšieho turistického centra Soma Bay.

  • Neváhajte a navštívte Safagu v okolí Hurghady.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám