Pláže robia z Kvarneru úžasnú prázdninovú lokalitu

Kvarnerské pobrežie meria niekoľko sto kilometrov a predovšetkým vďaka mnohým ostrovom ponúka takmer nekonečné možnosti pri výbere pláží a ďalších miest k vodným radovánkam. Začína na severe medzi vyhláseným kúpeľným letoviskom Opatija a prístavom Rijeka, aby cez ďalšie strediská Crikvenica a Selce zamierilo na juhovýchod ku Karlobagu oproti ostrovu Pag. Kvarnerský región zahŕňa aj ďalšie ostrovy Rab, Krk, Cres a Lošinj.

Kvarner-Jedna-z-mnohých-čarovných-plazy-Kvarneru.jpg

Najviac pláží je štrkových, z veľkej časti čistých, dobre vybavených a bezpečných. Svedčí o tom napokon aj fakt, že mnohé z nich sa za svoju kvalitu dočkala ocenenia prestížnej Modrou vlajkou.

Pláže na kvarnerskej pevnine

Na kvarnerskom vnútrozemskom pobreží si tú svoju pláž nájde naozaj každý. Medzi strediskami Crikvenica a Selce sa vedľa platené, hrubopieskové Gradske pláže u kolonády nachádza aj množstvo menších, úzkych pláží, často s betónovými mólami. Klesanie do vody je väčšinou celkom rýchle.

Pláže Lošinj a delfíny

Najobľúbenejšou plážou tohto malebného ostrova je Veli Žal v Sunčane uvale neďaleko letoviska Mali Lošinj. Jej popularita vyplýva okrem čistého prostredia tiež z mierneho klesania do vody, čo oceňujú hlavne rodičia menších detí. A pri troche šťastia uvidíte v blankytnom Jadrane vyvádzať delfíny.

Pláže na ostrove Krk

Ostrov Krk sa pýši radom kamienkových pláží s Modrou vlajkou, dôkazom ich kvality a čistoty. K najvyhlásenejším sa radí Vela Plaža (u Bašky ) a pláž pri hoteli Jadran (Njivice), pláže Dunat (u Kornića), Jerte (v Pinežici) či Porporela (v meste Krk). U obcí Čižići a Punat sa nachádzajú krásne zátoky s jachtovými marínami.

Piesočnaté pláže Rab

Jedinečnosť pláže Rajska plaža u letoviska Lopar vyplýva z jej piesočnatého povrchu a pozvoľného klesania do vody. Rovnako mierne dno poskytujú pláže v zálivoch Padova I. až III. u Banjolu.