Aktivity a zábava Kvarner

Oblasť Kvarneri je dobre pripravená na všetky vekové kategórie turistov a každý si tu nájde to svoje. Inšpirujte sa najprv v našom stručnom prehľade, a potom aj na vlastnej koži.

Za športom a pohybom do vody aj na súš Kvarneri

Základom športovej ponuky v Kvarnerskom zálive sú pochopiteľne vodné športy. Môžete holdovať potápanie a šnorchlovanie (zvlášť v okolí Rab), jachtingu, rybolovu, rôznym adrenalínovým aktivitám i plávania. Väčšie hotelové komplexy poskytujú ihrisko, posilňovne a požičovne športového vybavenia. K dispozícii sú aj kurty na tenis a na beach volejbal, bazény a cyklotrasy (napr. Na Krku, Crese aj vo vnútrozemí).

Spoznajte prírodu Kvarneri

Najväčšie bohatstvo kvarnerské prírody môžete obdivovať v trojici národných parkov Risnjak, Severný Velebit a Plitvické jazerá (zároveň súčasť UNESCO). Do všetkých sa od pobrežia dostanete maximálne za hodinu a pol jazdy autom.

Kvarner-Na-kvarnerskem-pobrezi-si-uzijete-spoustu-zabavy.jpg

Kam sa v Kvarnerskom zálive vydať za zábavou

Ak budete sa počas dovolenky v oblasti Kvarneru nudiť, vypravte sa do niektorého z múzeí, akvárií či vodných parkov. Neoslní vás síce svojou pompéznosťou, určite v nich však prežijete pekné popoludnie plné zábavy a poznania. Zaujímavé miesta zahŕňajú ostrov Krk, Mali Lošinj i mesto Rijeka.

ZÁBAVNÉ PARKY KVARNERU

Názov Lokalita Zaujímavosť

Akvapark Čikat

Mali Lošinj

Jediný vodný svet v Kvarneru

Miomirisni otočni vrt

Mali Lošinj

Zahrada

Morské akvárium

Baška

Zahŕňa aj zbierku mušlí a slimákov

Morské akvárium

Crikvenica

30 akvárií, 100 jadranských druhov

Morské akvárium

Krk

Vrátane oddelenia plazov

Prírodovedné múzeum

Rijeka

Jeho súčasťou je botanická záhrada

Čo navštíviť na Krku a ďalších miestach Kvarneri

Na milovníkov histórie a architektúry čaká predovšetkým centrum Rijeky s antickým oblúkom, hradom Trsat či barokovým chrámom sv. Víta. Ostrovček Košljun v Punatské zátoke na ostrove Krk ukrýva františkánsky kláštor, kostol Zvestovania Panny Márie či sv. Bernardina Sienského.

Nakupovanie a míňanie počas dovolenky v Kvarneri

Dobre nakupovať, obzvlášť tradičné chorvátske tovary možno v menších obchodíkoch aj v supermarketoch. V krajskom meste Rijeka boli v nedávnej dobe vybudované nové hypermarkety, za videnie však stojí aj mestské trhovisko medzi ulicami Verdieva a Ivana Zajc.

Na Kvarneri je veselo vo dne, v noci

Celé kvarnerské pobrežie je v letoviskách doslova obsypané najrozmanitejšími zábavnými podnikmi. Zájsť môžete do baru, vinárne, reštaurácie i na diskotéku - k vyhláseným sa radí napríklad diskokluby Retro a Flash v Crikvenici. V rovnakom letovisku sa koncom augusta koná slávnosť Rybársky týždeň. Prečítajte si tiež, kedy sa oslavuje chorvátskej štátne sviatky.