Jazerá okolo Burgasu

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Jazerá okolo Burgasu
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Jazerná oáza nerušenej rekreácie okolo Burgasu

Pláne, tiahnuce sa smerom na západ od známeho bulharského turistického centra Burgas, sú pokryté mnohými malebnými sladkovodnými jazerami. Sú ako stvorené na letnú rekreáciu, rybolov, plachtenie a pohodovú romantickú turistiku v okolitej prírode.

Jazerná planina sa rozprestiera západne od pobrežia Burgaského zálivu zhruba 30 kilometrov do vnútrozemia. Z neho sú veľké jazerá napájané riečkami ako Prochodska či Rusokarentska a samé potom vytvárajú početné lagúny a slepé ramená.

Spoznajte pozoruhodné ekosystémy Bulharska

Oblasť okolo Burgasu formujú tri veľké vodné plochy. Tou najväčšou je jazero Mandrensko (Mandra) južne od mesta. Na severe sa rozprestiera rozlohou najmenšie Atanasovsko jazero, ktoré je však najrozsiahlejšou a ekologicky najdôležitejšou zásobárňou sladkej vody v Bulharsku. Burgaské jazero medzi nimi zasahuje do samotnej aglomerácie.

Okolo všetkých troch jazier sa vytvorili zaujímavé a unikátne ekosystémy, ktoré sú starostlivo chránené v niekoľkých prírodných parkoch. Počas pobytu pri Burgaských jazerách tu pri prechádzkach môžete stretnúť početných zástupcov balkánskej fauny a flóry. Ide predovšetkým o viac ako 300 druhov vtákov vrátane vzácneho pelikána, sluky či kormorána.

  • Neváhajte a navštívte jazerá okolo Burgasu.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám