Pláže Brazílie sú viac ako len Copacabana

Tisíce kilometrov brazílskeho pobrežia a blízkych ostrovčekov ponúka takmer nekonečné množstvo pláží a ďalších lokalít vhodných na kúpanie v Atlantickom oceáne. Väčšinou sú piesočnaté a v turistických centrách často disponujú bežným plážovým servisom.

Nejlepšie pláže Ria de Janeira

Spojenie trajektom cez záliv Guanabara do mesta Niterói, spadajúceho do tzv. "Veľkého Ria", netrvá dlhšie ako 20 minút. Z mnohých menších, veľmi pekných pláží tu vyniká Inga so skalnými útvarmi alebo menej romantická Icaraí, o to viac vyhovujúca rodinám s deťmi a plážovým športovcom.

Pláže-Brazílie 1

Za návštevu stojí tiež pláž Sao Francisco alebo Charitas, kde okrem príjemného oddychu môžete využiť aj prístav a vyraziť späť do Ria rýchlejším katamaránom. Na dobrú rybu je najlepšie zájsť k pláži v rybárskej dedine Jurujuba, ak oceníte panoramatické výhľady, skúste pláž Adao e Eva.

Priamo v Riu de Janeiro nájdete niekoľko pláží zaradených medzi najslávnejšie na svete.

Copacabana

Pláž Copacabana predstavuje symbol Ria rovnako ako Cukrová homoľa a vrchol Corcovado so sochou Krista Spasiteľa. Na dĺžku má 4 kilometre a lemujú ju desiatky hotelov vrátane luxusného Copacabana Palace. Pozdĺž pobrežia si iste zaslúži pozornosť mnoho reštaurácií, barov a dalších podnikov, za povšimnutie však stoja tiež pevnosti, ktoré sa nachádzajú z oboch jej strán. Copacabana ponúka všetko, čo si od odpočinku na pláži môžete priať – more, jemný piesok, centrá vodných športov, obchody i možnosť prejsť sa po promenáde.

 
Pláže Brazílie 2

Leme

Pláž je súčasťou štvrti Leme v južnej časti Ria. Je pokračovaním Cobacabany a je nemenej krásna v porovnaní so slávnejšou susedkou. Nie je ani zďaleka tak rušná a vyhovuje tak hlavne rodinám s deťmi. Poskytuje veľmi pekné výhľady do okolia a najviac oslnivá je pri svetle zapadajúceho slnka. V blízkosti pláže sa vypína malebná malá pevnosť, z ktorej sú krásne výhľady na Copacabana, Rio, Cukrovú homoľu, mesto Niterói a vstup do zálivu Guanabara.
 
Pláže Brazílie 3

Ipanema

Po Copacabane je Ipanema druhá najslávnejšia pláž v Brazílii a jedna z najznámejších na svete. Nachádza sa v rovnomennej štvrti a ohlas si získala hlavne vďaka slávnej piesni "Dievča z Ipanema". Rovnako ako na Copacabane sa tu zrejme stretnete s ďalšími davmi ľudí, ktorých sem láka možnosť osvieženia, relaxácie a športového vyžitia.

Pláže Brazílie 4
Z pláže a priľahlej promenády môžete vidieť niekoľko kilometrov vzdialené ostrovčeky Cagarras, ktoré sú rezerváciou morského vtáctva. Na pláži príjemne uhasí smäd kokosová šťava, ktorá sa predáva v kioskoch, prípadne si oddýchnete v niektorej z neďalekých kaviarní. Asi kilometer od pláže sa môžete prejsť k jazeru logo Rodrigo de Freitas, okolo ktorého sú tiež chodníky pre peších.

Leblon

Pláž Leblon sa nachádza v južnej časti Ria a priamo nadväzuje na pláž Ipanema. Oproti nej je to ale o poznanie luxusnejšie miesto k odpočinku, a to rozhodne nie iba z hľadiska množstva návštevníkov. Oblasť Leblon je vyhlásená top reštauráciami a nočnými klubmi, drahými butikmi, luxusnými hotelmi a predraženými rezidenciami nielen miestnej smotánky.