Geografia a obyvateľstvo Spojených arabských emirátov
Spojené arabské emiráty sa rozkladajú na ploche necelých 84 000 kilometrov štvorcových vo východnej časti Arabského polostrova. Na juhozápade susedia so Saudskou Arábiou, ich juhovýchodným susedom je Omán a zo severu ich obmývajú vlny Perzského zálivu. Pobrežie štátu je lemované množstvom ostrovov. Na jednom z tých väčších leží i metropola štátu, jeden a pol miliónové Abú Zabí, ktoré je tiež najväčším emirátom.
Povrch Spojených arabských emirátov tvorí nížina, z prevažnej časti pokrytá púšťou, ktorá pri pobreží prechádza v soľné pláne. Jedinou vyššou pahorkatinou je masív Al-Hajar na hraniciach s Ománom, kde možno oproti vyprahnutému zvyšku krajiny naraziť aj na súvislejšiu zelenú vegetáciu.
Najslávnejší emirát
Štátny celok SAE je zložený zo siedmich federačných zoskupení, emirátov, z ktorých najznámejší je bezpochyby ten druhý najväčší, veľkolepé mesto Dubaj a jeho okolie. Spojené emiráty majú niečo cez deväť miliónov obyvateľov, z ktorých sú len z dvadsiatich percent Arabi, väčšinu tvoria prisťahovalci z okolitých krajín. Medzi náboženstvami prevláda islam a čiastočne hinduizmus.