Geografia a obyvateľstvo Spojených arabských emirátov

Spojené arabské emiráty sa rozkladajú na ploche necelých 84 000 kilometrov štvorcových vo východnej časti Arabského polostrova. Na juhozápade susedia so Saudskou Arábiou, ich juhovýchodným susedom je Omán a zo severu ich obmývajú vlny Perzského zálivu. Pobrežie štátu je lemované množstvom ostrovov. Na jednom z tých väčších leží i metropola štátu, jeden a pol miliónové Abú Zabí, ktoré je tiež najväčším emirátom.

SAE-Veľkú-cast-uzemi-arabských-emirátov-tvori-piesočná-poust.jpg

Povrch Spojených arabských emirátov tvorí nížina, z prevažnej časti pokrytá púšťou, ktorá pri pobreží prechádza v soľné pláne. Jedinou vyššou pahorkatinou je masív Al-Hajar na hraniciach s Ománom, kde možno oproti vyprahnutému zvyšku krajiny naraziť aj na súvislejšiu zelenú vegetáciu.

Najslávnejší emirát

Štátny celok SAE je zložený zo siedmich federačných zoskupení, emirátov, z ktorých najznámejší je bezpochyby ten druhý najväčší, veľkolepé mesto Dubaj a jeho okolie. Spojené emiráty majú niečo cez deväť miliónov obyvateľov, z ktorých sú len z dvadsiatich percent Arabi, väčšinu tvoria prisťahovalci z okolitých krajín. Medzi náboženstvami prevláda islam a čiastočne hinduizmus.


Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám