Podrobné informácie

  • 35 - 36 °C júl / august *
  • 29 - 32 °C júl / august *

* priemerné teploty

Fujeirah, doteraz neobjavený turistický zázrak

Obľúbené rekreačné stredisko Fujeirah sa nachádza na východnom pobreží Spojených arabských emirátov pri Ománskom zálive. Z druhej, západnej strany, je oblasť pred horúcou Arabskou púšťou chránená rozsiahlym pohorím Hajar. Asi 20 kilometrov na juh sa tiahnu hranice s Ománom, rovnako ďaleko severne leží Ománska exkláva Madhu. S Dubajom je letovisko prepojené diaľnicou, so zvyškom sveta medzinárodným letiskom. Zážite dovolenku v Emiráte Fujeirah a vychutnajte si všetko, čo SAE pod záštitou luxusného relaxu ponúka!
 
Ďalšie blízke rekreačné strediská:

Užite si ľudoprázdne pláže

V posledných rokoch búrlivo sa rozvíjajúci Fujeirah stal synonymom pre pohodovú dovolenku a potápanie v Arabskom mori, ktoré je bohaté na vodnú faunu a flóru. Relatívne dlhšia vzdialenosť od Dubaja zaručuje úplný pokoj, ku ktorému sa pridáva aj horúce počasie, malebné panorámy Hajarských hôr a perfektné služby. Ide o vynikajúce miesto pre rodinnú dovolenku zameranej na relax, šport aj spoznávanie.

Pre Fujeirah sú typické kilometre dlhé a veľmi široké pláže pokryté jemným svetlým pieskom. Tiahnu sa predovšetkým južným smerom, pomaly sa ponárajú do blankytného mora a vy si na oddych môžete vybrať v podstate ľubovoľné miesto – tunajšie pobrežie je takmer nekonečné. Hlavnou aktivitou je tu potápanie, počas ktorého môžete vidieť veľa pestrých rýb, koraly, korytnačky alebo žraloky. Najviac potápačských lokalít nájdete v oblasti Khor Fakkan.

Zábava na východe Arabských emirátov

Fujeirah.jpg
Vo Fujeirah sa v uplynulých rokoch výrazne vylepšila základná turistická infraštruktúra, preto tam dnes nie je problém nakúpiť a dobre sa najesť. Nechýbajú lekárne, banky ani obchodné domy. Obzvlášť bulvár Faroui Al Wadi je živou tepnou vo dne, v noci. V blízkom i vzdialenejšom okolí navyše môžete navštíviť množstvo turistických cieľov ako:
  • Zrekonštruovanú pevnosť zo 17. storočia s múzeom
  • Liečivé pramene Madhab či Gamour v horách
  • Tradičné arabské mestečko Dibba
Späť na prehľad informácií o Arabských emirátoch a ponuku zájazdov.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Fujeirah