Dubaj

Mapa

Podrobné informácie

  • 35 - 36 °C júl / august *
  • 29 - 32 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dubaj, uhrančivé mesto zázrakov

Ak je možné o niektorom meste povedať, že symbolizuje budúcnosť, potom je to určite Dubaj. Metropola rovnomenného emirátu a zároveň najľudnatejšie sídlo Spojených arabských emirátov sa búrlivo rozvíja. Tunajšie medzinárodné letisko je jedným z najväčších a najrušnejších na svete.
 
Dovolenka v Dubaji je jedinečným zážitkom pre všetkých milovníkov futuristických megalopol s ohromným počtom možností zábavy a poznania. Je pritom jedno, či ju strávite v ubytovacom komplexe na pláži, v štýlovom boutique hoteli blízko nákupného centra, alebo v klasickom city hoteli. Kozmopolitný, moderný, štýlový, luxusný a predovšetkým extrémne bohatý, taký je Dubaj.
 

Dubajské pláže na všetky spôsoby

Dlhé kilometre dubajského pobrežia nabádajú na opaľovanie, kúpanie a vodné športy. Pláže, často prerušené jachtovým marínami, prístaviskami či mostami na vybudovaných ostrovčekoch, sú piesočnaté, čisté, s príjemným sklonom do vody, disponujú aj turistickým servisom. Rad z nich patrí jednotlivým hotelovým areálom. Verejné pláže nájdete pri najluxusnejšom hoteli sveta Burj al Arab, pri parku Al-Mamzar alebo v Marina Beach Resort.

V Dubaji nájdete všetko, na čo si len vzpomeniete

Dubaj ponúka lákadlá skutočne nepoznané. Vypína sa tu najvyššia budova sveta Burdž Chalífa, majú tú lyžiarsku zjazdovku aj zimné klzisko, môžete zájsť na dostihy a nakupovať v gigantickom obchodnom centre Dubai Mall. V prevádzke je celý zástup golfových ihrísk (ako Dubai Creek Golf Club, Emirates Golf Club a Montgomerie Golf Course), delfinárium, najvyššie ruské koleso sveta či najrozsiahlejšia cukráreň pod slnkom. Dopravu po meste zabezpečuje na dvoch linkách systém automatického metra so 72 stanicami.

Viac informácií o Dubaji nájdete na www.visitdubai.com

Z Dubaja sa vďaka hustej sieti diaľnic rýchlo dostanete aj za ďalšími magnetmi Arabských emirátov ako:
  • Pevnosť Al Mareer s expozíciou Manama v Ajmane
  • Tradičné arabské mesto Dibba
  • Zábavný park Ferrari World s akvaparkom Yas Water World v Abu Dhabi
  • Starý prístav v Umm Al Quwain s výrobou pôvodných lodí „dhou“

Zobraziť podrobné informácie

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám