Last minute Dubaj 

Objavte to najlepšie z Dubaja s last minute zľavou 

Dubaj je jedno z najbúrlivejšie sa rozvíjajúcich miest sveta a predstavuje žiarivý príklad ľudskej kreativity a inžinierstva. Zavedie vás na umelo vybudované palmové ostrovy, do futuristických hotelov, plávajúcich zábavných parkov či luxusných nákupných centier. Zažijete tu žiarivé západy slnka, vyhliadky z najvyšších mrakodrapov sveta, nočný život i kúpanie v úžasných strešných hotelových bazénoch. A je toho ešte oveľa viac! Nenechajte si ujsť príležitosť na last minute dovolenku v Dubaji a preskúmajte na vlastnej koži destináciu z budúcnosti. 

Inšpirujte sa našou ponukou last minute hotelov v Dubaji

Načítám...

Prečo si vybrať last minute dovolenku v Dubaji? 

Kúpanie s hlavou v oblakoch 
Zažite najvyššie položené infinity bazény sveta 
Svetová architektúra
Užite si výhľad z najvyššieho mrakodrapu sveta Burdž Chalífa 
Luxusné nákupné centrá 
V Dubai Mall na vás čaká viac než 1200 obchodov 

Spoznávame Dubaj: dovolenka last minute a jej výhody 

Dovolenka v bohatom Dubaji osloví každého, kto túži po oddychu na piesočnatých plážach a zároveň chce spoznať moderný, luxusný svet bohatých šejkov. Dubaj je dôkazom, že nič nie je nemožné a všetko sa dá prekonať. Aké výhody ponúka last minute pobyt v Dubaji?

Nižšie ceny

Hlavnou výhodou last minute dovolenky sú nižšie ceny, s ktorými môžete výrazne ušetriť. Pri last minute obsadzuje cestovná kancelária posledné voľné miesta a pretože ich potrebuje vypredať, ponúka atraktívne ceny. To je skvelou príležitosťou, ako si užiť Dubaj naplno aj s obmedzenejším rozpočtom. 

Rýchla rezervácia 

Ďalšou výhodou last minute dovolenky v Dubaji je rýchla rezervácia, ktorá vám umožní naplánovať a zrealizovať zájazd bez zbytočného čakania.  

Flexibilita 

Tých, ktorí si radi plnia sny na počkanie, poteší aj flexibilita. Žiadne zdĺhavé plánovanie a vybavovanie. Jednoducho si online vyberiete zájazd, zaplatíte a môžete baliť plavky. A kým štandardné last minute ponuky predstavujú odlet o týždeň a viac, ultra last minute Dubaj vás na vyhriate dubajské pláže prenesie do pár dní alebo hoc aj zajtra… Zvoľte si last minute Dubaj z Bratislavy a ste tam už za 5,5 h. 

Exkluzívne zážitky 

Často sa stáva, že last minute ponuky zahŕňajú špeciálne zážitky a aktivity, ktoré by inak mohli byť vypredané alebo nedostupné. Naši delegáti vám radi odporučia tie najvychytenejšie. 

Menej turistov 

Ak si objednáte last minute dovolenku mimo hlavnej sezóny, znamená to aj menej turistov, nepreplnené pláže, kratšie rady na atrakcie a viac času na spoznávanie Dubaja a jeho krás vo väčšom súkromí. Takisto ceny rôznych atrakcií či zábavných aktivít môžu byť v mimosezóne nižšie. 

Menšie riziko storna 

Výhodou je aj menšia pravdepodobnosť storna - riziko nepredvídateľných udalostí je nižšie ako pri plánovaní dva či tri mesiace vopred. 


TOP atrakcie Dubaja, ktoré by ste nemali minúť 

V meste, ktoré nepozná výraz “nedá sa”, je celá rada unikátov. Vyberáme niekoľko top atrakcií z nášho zoznamu zaujímavých miest v Dubaji

Kultúrne dedičstvo 

 • Velká mešita šejka Zaeda je jednou z najväčších na svete. Je z bieleho mramoru,  bohato zdobená zlatom, drahokamami a kryštálom značky Swarovski.
 • Dubai Museum je najstaršou zachovanou budovou v meste a slúžila ako obranná pevnosť, sídlo vládcu aj zbrojnica. Ponúka návštevníkom možnosť vidieť, ako vyzeral tradičný život v Dubaji pred objavením ropy.  

Architektúra a výhľady 

 • Najvyššia budova na svete Burj Khalifa (Burdž Chalífa) ponúka výhľad na mesto, púšť aj oceán zo 148. poschodia.
 • Ikonický mrakodrap Burj Al Arab, postavený na umelom ostrove vo vodách Perzského zálivu, je považovaný za najluxusnejší hotel sveta. Má podobu 321 metrov vysokej plachetnice s 56 poschodiami. 
 • Observatórium Sky Views Dubai ponúka hneď tri adrenalínové zážitky: vyhliadkovú plošinu vo výške 219,5 metra nad centrom Dubaja, sklenenú šmykľavku a visutú sklenenú lávku Sky Edge.
 • Kúpanie s hlavou takmer v oblakoch sľubuje 360-stupňový bazén Aura Skypool, ktorý sa nachádza na 50. poschodí veže Palm Tower vo výške 200 metrov.  
Dubaj, najvyššia budova sveta Burj Khalifa   Mrakodrapy v Dubaji

Zábava 

 • Komplex IMG Worlds of Adventure s rozlohou 140 tisíc metrov štvorcových predstavuje najväčší krytý zábavný park na svete. 
 • Legoland Dubai ponúka viac než 40 atrakcií. Jeho srdce tvorí Miniland s panorámou Dubaja, postavenou z takmer 20 miliónov kociek lega. 
 • Legoland Water Park patrí medzi najnovšie a najmodernejšie aquaparky v Spojených arabských emirátoch. Je súčasť komplexu Dubai Parks & Resorts

Vodné zážitky 

 • Vodný park Aquaventure je najväčší na svete a ponúka nekonečnú zábavu, vodné športy, šnorchlovanie so žralokmi aj odpočinok na pláži. Nachádza sa na umelom súostroví Palm Jumeirah.
 • Dubai Aquarium & Underwater Zoo je jednou z najväčších vnútorných nádrží na svete. Prejdite sa 48-metrovým priezračným tunelom a obdivujte podvodný svet z bezprostrednej blízkosti.
 • Určite ste už počuli o Dubajských fontánach, najväčších tancujúcich fontánach sveta. Prúdy vody siahajú až do výšky 150 metrov, čo predstavuje budovu s 50 podlažiami. Dychvyrážajúce mediálne predstavenie sa koná každý deň. 

Nákupy 

 • Dubai Mall je jedno z najväčších nákupných centier na svete. Tento impozantný nákupný komplex ponúka viac ako 1 200 obchodov, vrátane luxusných butikových značiek a rôznych špecializovaných predajní.
 • Global Village predstavuje jeden z najväčších svetových multikultúrnych parkov sveta. Každý pavilón reprezentuje inú krajinu alebo región sveta. Spoznajte jedlá, remeslá a kultúru krajín ako India, Čína, Egypt, Turecko, Japonsko, Spojené štáty a mnoho ďalších. 
Umelý ostrov Palm Island   Dubaj, mesto v Perzskom zálive

Prírodné krásy 

 • Dubai Desert Conservation Reserve je prírodná rezervácia, ktorá ochraňuje púštnu flóru a faunu, ponúka safari výlety a zážitky v tradičných beduínskych kempoch. 
 • Miracle Garden vás zavedie do obrovskej záhrady, ktorá sa môže pochváliť miliónmi kvetov usporiadaných do úchvatných obrazcov a sôch. 

Plážové a ostrovné atrakcie 

 • Jumeirah Beach je populárna pláž s bielym pieskom, ktorá ponúka množstvo vodných športov a výhľad na Burj Al Arab. Nachádza sa tu aj prestížny Jumeirah Beach hotel, ktorý patrí medzi najlepšie plážové rezorty sveta.
 • Palm Jumeirah je ikonické umelo vybudované súostrovie v tvare palmy, kde nájdete luxusné hotely, reštaurácie a zábavné parky.
 • The World Islands predstavujú komplex umelých ostrovov, ktoré majú tvar svetových kontinentov. Dostanete sa sem krátkou plavbou z ostrovov Palm Jumeirah. 

Šport a dobrodružstvo 

 • Svetovo preslávené golfové ihriská Dubai Creek Golf Club, Emirates Golf Club a Montgomerie Golf Course ponúkajú idylické prostredie a možnosť zahrať si golf v Spojených arabských emirátoch aj v noci pod umelým osvetlením. 
 • Deep Dive Dubai je rekreačné centrum s najhlbším potápačským bazénom na svete. Môžete v ňom objavovať celé „potopené mesto,“ pričom vás bazén zavedie až do hĺbky 60 metrov. 
 • Zastrešené lyžiarske zjazdovky nájdete v Ski Dubai. Čo poviete na lyžovačku na prvej krytej čiernej zjazdovke na svete alebo sánkovačku v lete? 
💡 Náš tip: Pozrite si ešte viac zaujímavých miest alebo sa inšpirujte na našom Fischer blogu v článku s tipmi na 10 zázrakov Dubaja
Panoráma mesta Dubaj


Praktické tipy a odporúčania na cestovanie do Dubaja 

 • Miestna kultúra: Dubaj je moderné mesto, ale rešpektujte miestne zvyky a tradície. Vyhnite sa príliš odhaľujúcemu oblečeniu, najmä pri návšteve náboženských miest. Verejné prejavy náklonnosti nie sú vítané. 
 • Bezpečnosť: Dubaj je jedným z najbezpečnejších miest na svete, ale vždy je dobré byť ostražitý, obzvlášť na preplnených miestach. Cennosti si radšej uložte v hotelovom trezore. 
 • Doprava: Let Bratislava-Dubaj trvá približne 5,5 h. Zistite viac o doprave v Spojených arabských emirátoch
 • Počasie: Dubaj má horúce púštne podnebie. Letné mesiace (jún až september) sú veľmi horúce s teplotami často presahujúcimi 40°C. Najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do marca, kedy sú teploty príjemnejšie. Zistite viac o počasí v Spojených arabských emirátoch
 • Pitná voda: Voda z vodovodnej siete je pitná, napriek tomu odporúčame kúpiť vodu balenú. Väčšina pitnej vody (99%) je získavaná procesom odsoľovania morskej vody. 
 • Jedlo: V Dubaji sú libanonské, indické, pakistanské alebo iránske reštaurácie. Určite ale narazíte aj na európske, mexické, japonské, čínske a thajské špeciality. 
 • Dubaj last minute s all inclusive: Ak si chcete užiť Dubaj naplno, odporúčame zvoliť si hotely s programom all inclusive.  
💡 Náš tip: Pozrite si aj ďalšie dôležité informácie pri ceste do Emirátov, vrátane časového posunu, meny, jazykov, internetu a zdravotného poistenia. Zistite, ako je s vízami pri ceste do Dubaja

Prežite vašu dubajskú rozprávku už najbližšiu sezónu 

Najradšej by ste sa do mesta z budúcnosti preniesli ihneď? Skvelé! Dubaj last minute, to je množstvo dostupných termínov, top hotely a ceny, ktoré potešia vašu peňaženku.  Zabudnite na nekonečné odpočítavanie dní do vytúženej dovolenky - vaše spontánne dobrodružstvo môžete odštartovať hoc aj zajtra! 

A hoci ponuky priebežne pridávame, rovnako rýchlo sa míňajú… Preto odporúčame objednávku dovolenky zbytočne neodkladať, aby vám ju nevyfúkli iní nedočkavci!  


Nevybrali ste si Dubaj? 

V tom prípade mrknite na našu komplet ponuku Last minute v Spojených arabských emirátoch. Luxusné hotely za priaznivé ceny nájdete okrem Dubaja aj v Ras Al Khaimah, Fujairah, Abú Dhabí, Um Al Quain, Sharjah či oblasti Ajman. Je len na vás, ktorú lokalitu si zvolíte. Inšpirujte sa našou ponukou a splňte si svoj sen o orientálnej dovolenke, plnej exkluzívnych zážitkov.