Termálny raj Ischia a tipy na ďalšie aktivity a zábavu

Na Ischii si môžete vybrať z mnohých možností hodnotného trávenia voľného času. Športovou aktivitou číslo jeden sú vodné športy (plávanie, windsurfing, plachtenie, potápanie, šnorchlovanie) vrátane adrenalínových (napr. kiteboarding a wakeboarding), povoziť sa však môžete aj na vodnom bicykli alebo banáne. V jednotlivých letoviskách a v hotelových areáloch nájdete dostatočný počet tenisových kurtov, bazénov, multifunkčných ihrísk aj wellness centier s posilňovňami.

Aké termálne parky nájdete na Ischii

Hlavným dôvodom, prečo hostia už niekoľko storočí prichádzajú na ostrov Ischia, sú vychýrené kúpele. Koncentrujú sa do tzv. termálnych parkov – komplexov rozličných liečivých bazénov, sáun, architektonicky úchvatných budov a nádherných záhrad, častokrát prepojených priamo s plážami. Týchto areálov je popri množstve ďalších prírodných žriediel a termálnych kúpalísk na ostrove celkovo šesť:

 • Poseidonove záhrady,
 • termálny park Negombo,
 • Afroditine a Apollónove záhrady,
 • Tropical park,
 • termálny park Castiglione,
 • Eden park.

Ischia-Termalny-park-Poseidonove-zahrady.jpg

Okúsite v nich množstvo blahodárnych procedúr, vrátane bahenných zábalov, minerálnych a inhalačných terapií. Sú účinné najmä pri reumatologických, dermatologických či gynekologických ťažkostiach.

Prejdite sa ischijskou prírodou

Ďalším lákadlom ostrova je okrem preslávených kúpeľov pekná stredomorská príroda. Masív Monte Epomeo vo vnútrozemí Ischie pokrýva hustý les pretkaný množstvom turistických trás s početnými vyhliadkami do okolia. Vzhľadom na rozlohu územia nie je problém ho z veľkej časti obísť počas jedného dňa.

Spoznajte pamiatky na históriu Ischie

Dlhá história Ischie na nej zanechala početné pamiatkové skvosty. K najznámejším patria:

 • Pôsobivý Aragónsky hrad s antickými základmi pri starobylej rybárskej dedinke Ischia Ponte,
 • pozostatky gotického kláštora a ruiny barokovej katedrály v metropole Ischie,
 • Falanga, sústava zachovalých starobylých kamenných domov z 15. storočia.

Na Ischii vás len 10 kilometrov delí od pevninskej Kampánie, kde sa môžete vyšplhať na najznámejšiu európsku sopku Vezuv. V jej tieni sa oplatí navštíviť starorímske mestá Pompeje, Stabia a Herculaneum, v roku 79 pochované a dokonale zakonzervované pod nánosmi lávy a popola v dôsledku obrovskej erupcie.

Ischia-Aragonsky-hrad-v- blizkosti-Ischia-Ponte.jpg

Vašej pozornosti by nemalo uniknúť ani kampánske hlavné mesto Neapol, plné pamiatok, či mimoriadne malebné ostrovné mestečko Sorrento. Tento pôsobivý architektonický skvost s katedrálou Dumo di S. Andrea sa týči nad blankytným Tyrhénskym morom.

Kde na Ischii najlepšie nakúpiť

Aj keď - alebo práve preto, že na ostrove chýbajú obrovské obchodné centrá, nakúpite tu množstvo zaujímavých výrobkov, ktoré si môžete odviezť domov ako pekné suveníry. Hlavnou nákupnou ulicou v metropole Ischie je Park Avenue, medzi charizmatické obchodíky v rovnakom meste patria:

 • Ischia Salumi – potraviny, talianske špeciality
 • Naturischia (Ischia Porto) – potraviny, suveníry
 • Cioccolateria Atelier delle Dolcezze – cukráreň
 • Sapori Antichi Ischia – suveníry
 • Gelateria Ice da Luciano – zmrzlináreň
 • Myosotis Regali – keramika, porcelán, ozdoby

Spoločenský život a nočná zábava Ischie

V priebehu roka nájdu Ischijčania (okrem talianskych štátnych sviatkov) dostatok príležitostí, prečo podľahnúť slávnostnému veseliu a zatancovať si lokálny tanec N'drezzata. Ide napríklad o Sviatok mora (tiež Sagra del Mare alebo slávnosť Svätej Anny) vždy 26. júla alebo o oslavu svätého Giovana Giuseppe della Groc v každú prvú septembrovú nedeľu. Predovšetkým v hlavnom meste Ischie zároveň fungujú rozmanité kluby, bary a ďalšie zábavné podniky.