Aké kvety, stromy a živočíchy objavíte na Ischii

Prečo sa Ischii s obľubou hovorilo "Záhrada Európy"? Spoznajte jej očarujúcu prírodu, pre ktorú je charakteristická nebývalá rozmanitosť a množstvo zaujímavostí. Ischia je večne zelený ostrov pokrytý subtropickou vegetáciou (pínie, olivovníky, myrty, kaktusy, opuncie, agáve alebo oleandre) aj flórou typickou pre mierny podnebný pás.

Ischia-Botanicka-zahrada-La-Mortella-na-Ischii.jpg

Vydajte sa z ischijských pláží do vnútrozemia a v hlbokých údoliach medzi sopečnými skaliskami natrafíte na množstvo vzácnych, endemických rastlín. Rastú tu svieže gaštanové, dubové či jaseňové lesíky, okolo ktorých kvitnú prekrásne lúky s fialkami, orchideami, sasankami a vonnými bylinami ako rozmarín alebo oregano. Darí sa tu citrusom a vínnej réve, exotickému ovociu, napr. kivi a figám, časté sú rozľahlé sady marhúľ či broskýň.

Zverstvo Ischie nie je bohaté, ale ani nebezpečné

Fauna je na tomto talianskom ostrove trochu chudobnejšia, žijú tu napríklad jašterice, nejedovaté hady a divé králiky. Najhojnejšie je zastúpená vtáčia ríša vrátane mnohých sezónnych druhov sťahovavého vtáctva, ktoré často prelietavajú nad termálnymi parkmi Ischie.

Vyhasnutá sopka Monte Epomeo aj ďalšie pahorky ohromia každého návštevníka fantastickými panorámami zelených kopcov, malebných mestečiek a priezračne modrého mora.