Pláže na Ischii vám učarujú svojou čistotou a romantikou

Ischia sa pýši jednými z najkrajších pláží v celom Taliansku. Ponúka dlhé kopy snehobieleho či tmavého vulkanického piesku, obmývané blankytným Tyrhénskym morom, aj veľa romantických zákutí a prírodných bazénov, ukrytých medzi pôsobivými sopečnými skaliskami.

Ischia-San-Angelo,-jedna-z-mnohych-nadhernych-plazi-Ischie.jpg

V početných zátokách si vychutnáte úchvatné morské scenérie a priezračné more bez zvyčajných davov turistov. Najmä v zálivoch je voda úplne pokojná a bez vĺn so skvelou viditeľnosťou dna, preto sú pláže vhodné aj pre malé deti. Vďaka termálnej aktivite býva more okolo Ischie oveľa teplejšie ako v iných častiach južného Talianska.

Najlepšie pláže Ischie

Na Ischii si nájde svoje obľúbené miesto na relax každý. Pozdĺž pobrežia sa tiahne na 30 kilometrov skvostných pláží, verejné v turistických centrách majú kompletný servis a ponúkajú pestrú škálu vodnej a plážovej zábavy.

Pláže v zálive Sorgeto

Jedným z najkrajších miest na vodné radovánky je nepochybne malebný záliv Sorgeto na juhu. Fantasticky priezračná voda obklopená bielymi útesmi patrí k najlepším miestam pre potápanie a šnorchlovanie a vzhľadom na jeho odľahlejšiupolohu si tu aj užijete dostatočné súkromie.

Pláž Citara

Pláže okolo mestečka Forio patria medzi najznámejšie na Ischii. Čaká vás tu množstvo romantických miest s piesočným aj kamenným podložím. Tým asi najpopulárnejším miestom je pláž Citara južným smerom od letoviska. Pokrýva ju vulkanický piesok a more pri nej si užívali už starí Rimania.

Pláže ostrova Procida

K výnimočným panoramatickým lokalitám patria tiež pláže na ostrovčeku Procida.

Vlastnými, prekrásnymi a starostlivo udržiavanými plážami disponujú takmer všetky termálne parky na ostrove.