Pozrite sa, kam až siaha história Ischie

Prvé známky osídlenia ostrova sa datujú do 4. tisícročia. V 7. storočí pred naším letopočtom sa tu usádzajú Gréci, zakladajú osadu Phitakusae a na neďalekej talianskej pevnine aj mesto Neapol. Pri pohľade na mapu Ischie je napokon ovplyvnenie blízkym starovekým Gréckom, a predovšetkým Rímom, evidentné.

V roku 82 pred Kristom je ostrov pod kontrolou Rímskej ríše. Rímski aristokrati objavujú blahodarnosť ischijských termálnych prameňov a budujú tu prvé kúpele a honosné letné vily. Najstaršie kúpele ostrova, Casamicciola, napokon antické časy pamätajú. V 19. storočí ich síce zničilo zemetrasenie, neskôr však boli znovu vybudované.

Stredoveké dejiny Ischie

Po páde rímskeho impéria ostrov trpí pod častými nájazdmi barbarských kmeňov Gótov a Vandalov. Začiatkom 13. storočia celá oblasť pripadla francúzskemu rodu Anjou a o dve storočia neskôr tu vládnu španielski Aragónovci, stavajú mohutný aragónsky hrad a prístavné opevnenia.

Ischia-Prepojenie-s-historiou-z-Ischie-doslova-vyzaruje.jpg

Po napoleonských vojnách získava územie francúzsky rod Bourbonovcov, ktorý tu buduje kráľovskú letnú rezidenciu. Vlády sa držia až do roku 1860, kedy sa Ischia stáva súčasťou Talianskeho kráľovstva.

Po druhej svetovej vojne sa ostrov premieňa na mimoriadne obľúbené turistické a kúpeľné letovisko a vyrastá na ňom veľa moderných, komfortných hotelov.