Najkrajšie pláže na Srí Lanke sú v znamení piesku

Nekonečné piesočnaté pruhy pobrežia robia zo srílanských pláží skutočný raj na Zemi. Vynahradzujú tým občasný nedostatok kvalitných služieb, ktorý sa však netýka toho, kto býva v komfortných hotelových komplexoch. Kde je teda opaľovanie na Cejlóne skutočným pôžitkom?

Najkrajšie pláže na západnom pobreží Srí Lanky

Sri-Lanka-Plaz-Beruwala-na-zapade-Sri-Lanky.jpg

Pláž Negombo

Pláže ako Brown Beach sú široké s oranžovým až hnedým pieskom a voda pri nich je pomerne plytká. Letovisko Negombo s obchodmi i reštauráciami je ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá ubytovanie bez potreby dlhých prejazdov – nachádza sa totiž pomerne blízko k medzinárodnému letisku Bandaranaike severne od Colomba.

Pláž Beruwala

Dlhú piesočnatú pláž Beruwala, často širokú až 60 metrov, lemujú palmy a rad hotelov, reštaurácií, barov či obchodíkov tunajšej rekreačnej zóny.

Pláž Bentota

Príťažlivosť pláže Bentota pri rovnomennom letovisku, ktoré sa nachádza iba pár kilometrov južne od Beruwaly, dotvára okrem nekonečnej záplavy piesku tiež ústie rieky Dedduwa do Manarského zálivu. Patrí k známym medzi zahraničnými turistami a nájdete na nej i pár reštaurácií a obchodíkov.

Pláž Narigama

Na pláži Narigama v letovisku Hikkaduwa zažijete nielen krásne kúpanie a šnorchlovanie, ale predovšetkým množstvo zábavy. Pozdĺž 3 kilometre dlhej a 50 metrov širokej pláži sa tesní rad barov, reštaurácií a obchodov. Od decembra do marca je vďaka priaznivým vlnám rajom surferov. V blízkosti sa nachádza koralová rezervácia, kde môžete pozorovať krásy podmorského sveta.

Najlepšie pláže na južnom pobreží Srí Lanky

Sri-Lanka-Plaz-Koggala-na-jihu-Sri-Lanky.jpg

Pláž Unawatuna

Podmienky pri pláži Unawatuna neďaleko Galle sú ideálne pre všetkých plavcov, pretože záliv, v ktorom leží, chráni koralová bariéra a vlny nie sú tak veľké. Pýši sa nádherne modrou vodou, svetlým pieskom a dostatočnou dĺžkou. Bohužiaľ, už nie je tak široká ako pred ničivou vlnou tsunami.

Pláž Koggala

Krásna dlhá a široká pláž Koggala sa tiahne na dosah rekreačnému stredisku rovnakého mena, leteckej základni a jazeru. Je vhodná na rekreáciu, objavujú sa tu však väčšie vlny, najmä v období monzúnov medzi májom a októbrom.

Najkrajšie pláže na východnom pobreží Srí Lanky.

Sri-Lanka-Plaz-Nilaveli-na-vychode-Sri-Lanky.jpg

Pláž Passikudah

Asi najkrajšia pláž Srí Lanky je vhodná na pobyty od júna do septembra, kedy panuje ideálne počasie bez dažďov. Passikudah (Pasikuda) sa chváli jemným pieskom zlatej farby a pozvoľným vstupom do pokojnej vody tyrkysovo modrej farby. Určitú nevýhodu tvoria občasné koraly priamo pri pobreží a väčšia vzdialenosť od letiska, na druhej strane tu vďaka tomu nebýva mnoho ľudí.

Pláž Nilaveli

Do tsunami bola Nilaveli Beach pri meste Trincomalee považovaná vďaka belosti svojho piesku za jednu z najkrajších na Srí Lanke. I keď vlny napáchali veľké škody, zostala pláž dlhá, široká a more má už zase priezračnú, čistú vodu.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám